הטרדת רקפת רוסק-עמינח עלתה לברק כהן בקנס של 20 אלף שקל

בנוסף לעונש, הוצא נגד כהן צו הרחקה ממנכ"לית בנק לאומי לשעבר ובני משפחתה ■ על הנאשם השני בפרשה, איליה מרשק, נגזר קנס בסך 2,000 שקל

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק כהן
ברק כהןצילום: תומר אפלבאום

פרשת באים לבנקאים באה לסיומה היום (א') כששופט בית משפט השלום בתל אביב, שמואל מלמד, גזר על עו"ד ברק כהן קנס בסך 20 אלף שקל או 200 ימי מאסר בפועל ומאסר על תנאי למשך שישה חודשים שיעמוד על כנו למשך שלוש שנים. עוד הוצא לכהן, בהסכמת הצדדים, צו הרחקה למניעת הטרדה מאיימת ממנכ"לית בנק לאומי לשעבר רקפת רוסק עמינח ובני ביתה, במרחק 200 מטר, לתקופה של שישה חודשים.

על הנאשם השני בפרשה, איליה מרשק, נגזר קנס בסך 2,000 שקל או 20 ימי מאסר. גם למרשק הוצא בהסכמת הצדדים צו הרחקה דומה לזה של כהן.

כהן עומד בראש באים לבנקאים - תנועת מחאה שחבריה נהגו להגיע לבתיהם של בנקאים בכירים ולמחות בקולניות, לעתים באמצעות מגפון. 

בחודש מאי הגיעו הצדדים להסדר טיעון שלפיו כהן ומרשק יודו שהפרו את הוראות חוק הגנת הפרטיות. זאת לאחר שהטרידו את רוסק עמינח. כהן הודה בין היתר בחלוקת כרזות מחוץ לביתה של מנכ"לית בנק לאומי לשעבר, שבהן נכתב "דנה לא אשמה שאמה פושעת". כהן הודה בעבירה נוספת של פגיעה בפרטיות בגין הפגנה מחוץ לבית ספרה של בתה של המנכ"לית לשעבר, והודה שהטריד את רוסק עמינח בכך שהתקשר אליה וחשף את קוד הגישה שבו השתמשה לצורך סינון שיחות, התקשר לגיסה ובהמשך לאמה ופרסם את תיעוד השיחות בפייסבוק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker