יוסי לוי תבע מנפטא 12 מיליון שקל – ויקבל 600 אלף שקל

בשבוע שעבר הגישו הצדדים בקשה לאשר את הסכם הפשרה שאליו הגיעו, והודיעו כי יימנעו מכל פרסום אודות הסכסוך ■ בתצהיר שהגיש לוי בתיק הוא טען כי קובי מימון הוא בעל הבית האמיתי באימפריית הגז והנפט של קבוצת אקויטל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי לויצילום: דודו בכר

יוסי לוי, מי שהיה עד 2011 מנכ"ל חברת נפטא ושותפות ישראמקו מקבוצת אקויטל, ותבע מהחברה 12 מיליון שקל - הסכים לפשרה שלפיה יקבל 600 אלף שקל. ביום חמישי הוגשה לבית הדין לעבודה בקשה לתת לפשרה מתן תוקף של פסק דין, לפני שהחל שלב ההוכחות בתיק.

באוקטובר 2017 הגיש לוי לבית הדין תביעה נגד נפטא, ובה טען כי מגיע לו פיצוי בשווי 12 מיליון שקל בשל הפרת התחייבות כלפיו למתן אופציות לרכישת מניות החברה. לטענתו, הוא תרם תרומה מכרעת למציאת מאגרי הגז, לשינוי משק האנרגיה של מדינת ישראל ולהגדלת ההכנסות והשווי של נפטא מ-100 מיליון שקל ב-1996 (כשעברה השליטה לחברת יואל) ל-1.4 מיליארד שקל בעת פרישתו ב-2011. לדבריו, העלייה בשווי החברה לאחר פרישתו ל-2.8 מיליארד שקל לא נבעה מפעילויות חדשות, אלא אך ורק מפיתוח מאגר תמר ותחילת הפקת הגז ממנו ב-2012.

בתצהיר עדות ראשית שהגיש לוי בתחילת השנה, במסגרת ניהול התיק, הוא כתב כי קובי מימון הוא בעל השליטה האמיתי בקבוצה. לדבריו, "אקויטל והחברות שבשליטתה (יואל, נפטא, איירפורט סיטי וישראמקו) נמצאות בשליטתו של חיים צוף, אך מי ששלט בכל פעולתן היומיומית הוא יעקב (קובי) מימון. מימון כיהן במרבית תקופת העסקתי כמנכ"ל הנתבעת (למעט בשנה האחרונה) כיו"ר החברות הרלוונטיות לתביעה דנן, וללא אישורו לא ניתן היה לבצע כל מהלך או לקבל כל החלטה מהותית בהן".

קובי מימוןצילום: מוטי קמחי

לוי החל לכהן כמנכ"ל נפטא בעת שהיתה חברה ממשלתית. ב-1996 התקבלה החלטת ממשלה להפריט אותה, ויואל - שמחזיקה בשותפות הגז ישראמקו באמצעות נפטא - קנתה את מניות המדינה והפכה לבעלת השליטה. בתצהיר נכתב כי מימון הציע ללוי להמשיך ולכהן כמנכ"ל נפטא ולהיות אחראי על כל פעילות הנפט והגז בקבוצת יואל, ובהתאם גם לכהן כמנכ"ל ישראמקו ישראל. "ניהלתי עם מימון (בלבד) מו"מ על תנאי העסקתי, לרבות זכאותי לאופציות, ומאחר והגענו להסכמות בעניינם המשכתי בתפקידי כמנכ"ל", נכתב.

לוי כתב בתצהיר כי גם לאחר שמימון כבר לא כיהן כיו"ר נפטא (החל ב-2010), אלא צוף, הוא המשיך לשבת במשרדו בחברה. "בפועל המשכתי להתנהל מולו ולקבל ממנו הוראות כפי שהיה עד אז. בשל כך, גם את ההודעה על סיום עבודתי מסרתי לו". 

הצדדים הצהירו כעת כי ההסכם ממצה את כל הטענות של לוי כלפי החברה, ובכך הם רואים את סיום הסכסוך. עוד נכתב בהסכם כי הצדדים יימנעו מכל פרסום אודות הסכסוך או אודות סיומו ברבים, למעט בהתאם לחובת הדיווח של נפטא בהיותה חברה ציבורית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker