האם מידע אסור בפרסום על ניר חפץ הופץ בקבוצת ליכוד ממספר הטלפון של יעקב ברדוגו?

בבוקר שלאחר הפרסום בחדשות 12 על המידע מחקירתו של חפץ - קיבלו חברי קבוצת אחדות הליכוד בוואטסאפ את המידע המלא ■ הודעה נשלחה ממספר טלפון המשויך לכאורה ליעקב ברדוגו, מגיש גל"צ ■ ברדוגו בתגובה: "מדובר בזיוף והמצאה"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב ברדוגו
יעקב ברדוגו צילום: מוטי מילרוד

הודעה ממספר הטלפון המשויך לכאורה ליעקב ברדוגו - מגיש בגלי צה"ל, שמייצג בשידורים את עמדותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו - הופצה בקבוצת וואטסאפ וכללה מידע אסור בפרסום נגד עד המדינה ניר חפץ. המידע הופץ בקבוצה בשם אחדות הליכוד, שכוללת פעילי ליכוד. ברודוגו טוען בתגובה כי מדובר בזיוף.

בערב ה-4 בנובמבר פירסם הכתב עמית סגל בחדשות 12 מידע שנגע לאופן חקירתו של חפץ. סגל טען לסתירות בעדותו של חפץ, אך בעיקר דיווח על מהלך חריג שביצעו החוקרים. לטענת סגל, המהלך נעשה במטרה להפעיל לחץ על חפץ לחתום על הסכם עד מדינה. משרד המשפטים מנע את פרסום המידע המלא.

המידע שפירסם סגל הינו למעשה אחת מטענות עורכי הדין של נתניהו, ונכלל בחוברת שהוגשה ליועמ"ש במהלך השימוע. העמוד כלל מידע שנאסר לפרסמו, כולל שמות ופרטים נוספים. שר המשפטים, אמיר אוחנה, הציג חלק מהמידע שהופיע בחוברת על דוכן הכנסת - וספג גינויים חריפים מכיוון שאסור היה לפרסם את הדברים.

ניר חפץ בבית משפט השלום בהרצליהצילום: מוטי מילרוד

עוד הרבה לפני שאוחנה חשף את הדברים, כבר למחרת הפרסום של סגל הופץ המידע המלא האסור בפרסום בקבוצת הוואטסאפ אחדות בליכוד. בשעה 9:44 נשלחה בקבוצה הודעה ממספר טלפון המשויך לברדוגו, שבו הוא משתמש גם כיום. ההודעה כללה תמונה של העמוד הרלוונטי בחוברת ששיגרו עורכי הדין של נתניהו, שאותה ציטט סגל. המידע בחוברת כלל שמות ופרטים שאסור היה לפרסמם.

בתגובה להודעה ממספר הטלפון של ברדוגו, כתב אחד החברים בקבוצה: "איזה פחד… דמוקרטיה עלק. חבל שזה לאזרחים אתם העיתונאים (פנה לברדוגו) לא מסייעים כפי שזה קורה לראש ממשלה".

ברדוגו מסר בתגובה: "לא הפצתי בקבוצה של אנשי ליכוד את המסך. אני לא שלחתי את ההודעה. מדובר בזיוף. זו המצאה גמורה. ומשום כך כל פרסום שלך שיטען את הדברים - יהווה הוצאת דיבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker