"תשמע, הבאת לביבי את הבחירות, זה לא צחוק"

בחדשות 12 פורסמו הערב תמלילי שיחות בין בעל השליטה לשעבר בבזק שאול אלוביץ', למנכ"ל וואלה אילן ישועה. אלוביץ' אמר לישועה בין היתר: "שמעתי ממישהו, הרופא הזה שהיה חבר שלו – הוא אמר שהוא (נתניהו) מוכן להתאבד בשבילי"

TheMarker
שאול אלוביץ', בנימין נתניהו, אילן ישועה
שאול אלוביץ', בנימין נתניהו, אילן ישועהצילום: אייל טואג, מוטי מילרוד, אמיל סלמן

שאול אלוביץ': "מה שהוא (נתניהו) עושה... אני בחיים לא הייתי מאמין שהוא יכול לעשות דברים כאלה. הוא הולך נגד כולם. זה בכל דבר, מקטן ועד גדול. אני מרגיש חייב כל הזמן".

אילן ישועה, מנכ"ל וואלה: "בשביל זה הלכתי לעבודה היום".

*******

בחדשות 12 נחשפו הערב תמלילי הקלטות של שיחות בין בעל השליטה בבזק לשעבר, שאול אלוביץ, לבין מנכ"ל וואלה אילן ישועה. מההקלטות ניתן ללמוד כי אלוביץ' כרך בקולו בין הסיקור בוואלה לפעולותיו של ראש הממשלה בעבורו במשרד התקשורת.

כך למשל, באחת השיחות אומר אלוביץ' לישועה: "שמעתי ממישהו, הרופא הזה שהיה חבר שלו, שנמצא שם בבית כל הזמן – הוא אמר שהוא (נתניהו) מוכן להתאבד בשבילי"'.

ישועה משיב: "תשמע, הבאת לו את הבחירות. זה לא צחוק".

אלוביץ' ממשיך: "זה לא דרישות לא נורמליות מה שהם מבקשים – זה נורמלי לחלוטין".

כתב החשדות שגיבש היועמ"ש אביחי מנדלבליט נגד ראש הממשלה מתאר כיצד ביום הבחירות של 2015 הכתיב נתניהו ברגעים דרמטיים את תוכני האתר. "בהמשך היום, הנחית את חפץ להעביר לאלוביץ' וישועה סרטון שבעריכתו השתתפת אישית במהלך יום הבחירות, ובו הזהרת ששלטון הימין נתון בסכנה בשל תנועה המונית של ערביי ישראל לקלפיות וקראת למצביעי הימין לצאת ולהצביע לליכוד ואף להניע אחרים לעשות כך", נכתב.

בנימין נתניהו בסרטון "הערבים נוהרים לקלפיות"
מתוך הסרטון בו הזהיר נתניהו מפני "ערבים נוהרים לקלפיות"צילום: צילום מסך מתוך הסרטון

"בהמשך לכך, אלוביץ' הנחה את ישועה לפרסם את הסרטון, אשר פורסם בכותרת הראשית של 'וואלה' תחת הכיתוב: 'נתניהו בסרטון: 'הערבים נעים בכמויות אדירות אל הקלפי''. הסרטון הושאר בכותרת הראשית במשך שעות ארוכות. בסמוך לאחר הפרסום כתב חפץ לישועה: 'הראיתי לביבי מה יש בראשית – מבסוט'".

בכתב החשדות נכתב עוד כי אבי ברגר, מי שכיהן כמנכ"ל משרד התקשורת, פוטר לבקשת אלוביץ'. תחתיו מונה שלמה פילבר, שהפך לעד מדינה. פילבר העיד על ההוראה שקיבל מנתניהו לסייע לאלוביץ'. ההקלטה מוכיחה שבזמן אמת, אלוביץ' חש בשינויים במשרד.

"תראה, בסוף אנחנו גוף ידידותי", אומר ישועה לאלוביץ'. "אני מסתכל באתר, אני מחפש את שרה".

אלוביץ' אומר בתגובה: "הפקידים עדיין שם (במשרד התקשורת). ברגע שההוא (פילבר) ישנו – אז זה הכל שונה לחלוטין, והוא צועק על כולם... ברגע שיש פגישה בלעדיו ... הכל משתנה עוד פעם ... הוא (פילבר) כמו בולדוזר נכנס, הופך הכל, אבל זה קשה. הוא (ברגר) השאיר שמה, אתה יודע מה הוא השאיר שם".

ישועה משיב: "את כל המלכודות האפשריות".

בימים אלה מקיים היועמ"ש מנדלבליט דיונים שבסופם יכריע אם להגיש כתבי אישום בפרשות 1000, 2000 ו-4000. בתיק 4000 מואשם נתניהו (בכפוף לשימוע שהתקיים) במתן הטבות בשווי מיליארדי שקלים לאלוביץ' תמורת סיקור חיובי באתר וואלה. אלוביץ' מואשם (גם הוא בכפוף לשימוע שהתקיים) בשוחד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker