כנס חירום בלשכת עורכי הדין: "מערכות השלטון בישראל אינן חסינות מביקורת עניינית"

בדיון חירום שנערך הערב בבית הפרקליט במחוז ת"א של לשכת עורכי הדין יצאה הודעת תמיכה בפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה ■ אך גורם שנכח בדיון אמר כי הדעות היו חלוקות בנוגע לחריפות ההצהרה שתצא ממנו

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי
יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימיצילום: מוטי מילרוד

נראה שהדבר נהפך להרגל, לאחר ביקורת חריפה שמושמעת על ידי מי מהפוליטיקאים, בכירי עורכי הדין מתנכסים ומוציאים הודעת תמיכה בפרקליטות. הערב (א') נערך דיון חירום בנושא ההגנה על שלטון החוק. הדיון התקיים בבית הפרקליט במחוז תל אביב, והשתתפו בו עורכי דין בכירים, וביניהם יו"ר לשכת עו"ד אבי חימי; יו"ר מחוז תל אביב בלשכה עו"ד עמית בכר; עו"ד נדב ויסמן; עו"ד צביקה בר-נתן; עו"ד עמית פינס; עו"ד אופיר נאור ועו"ד ציון אמיר.

לדברי מקור שנכח בדיון הערב, המסקנה הסופית היתה כי לשכת עורכי הדין תוציא הודעה, שבה היא קוראת לחזק את הפרקליטים ואת עורכי הדין שמייצגים את המדינה בבתי המשפט. עם זאת, לדברי המקור, בדיון נשמעו גם קולות אחרים, שאמרו שאל ללשכה להעביר מסר שמשמעותו תהיה מתיחת ביקורת מרומזת על שר המשפטים אמיר אוחנה.

הדיון שנערך הערב משקף גם את יחסי הכוחות בתוך הלשכה, ונראה כי דווקא קולות מהאופוזיציה במוסדות הלשכה רצו שלא להעביר ביקורת על שר המשפטים, וזאת חרף העובדה שהקואליציה בלשכה נמצאת בשיתוף פעולה עם השר בנושא דחיית כניסתם של תקנות סדר הדין האזרחי לתוקף.

לצד הדיון שנערך הערב, הלשכה ועורכי הדין שהשתתפו בדיון מתכננים לקיים כנס חירום בנושא ההגנה על שלטון החוק, שייערך באחד מבתי המשפט בתל אביב כבר השבוע.

מדוברות לשכת עורכי הדין נמסר: "לשכת עורכי הדין מתכנסת ומודיעה על מחויבותה חסרת הפשרות להגנה ולשמירה על שלטון החוק במדינת ישראל. הלשכה מחזקת את ידי המשרתים באמונה ברשויות השיפוט והאכיפה - משטרת ישראל, היועץ המשפטי לממשלה, הפרקליטות והפרקליטים בשירות המדינה ושופטי כל ערכאות השיפוט. אלו עושים לילות כימים לצורך שמירה על שלטון החוק. לשכת עורכי הדין תעמוד כחומה בצורה אל מול כל ניסיון לפגוע במי ממוסדות שלטון החוק, להרפות את ידיהם או לפגוע ביושרם. לשכת עורכי הדין מוקיעה כל ניסיון לפגוע בהם. מערכות השלטון בישראל אינן חסינות מביקורת עניינית, נוקבת ככל שתהיה, כל עוד מטרתה אינה חתירה תחת יסודות שלטון החוק במדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker