אחרי שזוכה בפרשת פסגות - סער וינטראוב תובע מהמדינה 8 מיליון שקל

וינטראוב טוען כי הפרקליטות וגופי האכיפה התרשלו בטיפול בעניינו, לא ערכו בדיקות כראוי והתעלמו מראיות ומחומרי חקירה מזכים ■ וינטראוב, עובד דויטשה בנק לשעבר, זוכה ב-2016 מההאשמות נגדו מחמת הספק

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סער וינטראוב בעת הכרעת הדין בבית המשפט ב-2016
אפרת נוימן

סער וינטראוב, עובד דויטשה בנק לשעבר שזוכה מההאשמות נגדו בתיק המכונה "פרשת פסגות", תובע מהמדינה 7.7 מיליון שקל בטענה כי התביעה נגדו נוהלה ברשלנות רבתית, ולא על פי הכללים וההנחיות. וינטראוב טוען כי כתב האישום נגדו, שעסק בעבירות חמורות של מרמה בניירות ערך, הוגש מבלי שנערכו בדיקות כנדרש ותוך התעלמות מראיות וחומרי חקירה מזכים.

וינטראוב ועובד נוסף של דויטשה בנק, אהרון נבון, זוכו בדצמבר 2016 מההאשמות נגדם. הזיכוי, שניתן על ידי השופט חאלד כבוב מבית המשפט המחוזי בתל אביב, היה מחמת הספק, והפרקליטות לא עירערה עליו. כבוב הרשיע את שני הנאשמים העיקריים בפרשה, בכירי פסגות לשעבר דוד אדרי ושי בן דוד.

הפרקליטות טענה בכתב האישום כי הארבעה פעלו במשותף כדי להשפיע על שערי אג"ח ממשלתית וביצעו עסקות רבות בהיקפים גדולים. בכל הנוגע לוינטראוב ונבון קבע כבוב כי הפרקליטות לא הצליחה להוכיח את כוונתם להשפיע על השער במידה הנדרשת.

השופט חאלד כבובצילום: עמי שומן

וינטראוב טוען כי הפרקליטות הגישה את כתב האישום נגדו, אף שהחזיקה חוות דעת כלכלית פנימית של הכלכלנית הראשית ברשות ניירות ערך שלמעשה זיכתה אותו מהעבירות שמיוחסות לו, או לפחות ביססה ספק סביר ביחס לאשמתו. לפי כתב התביעה שהגיש וינטראוב, הוא "האיר את עיניה של התביעה לעובדות אלה עוד קודם להגשת כתב האישום, והתריע בפני כל גורמי האכיפה כי הגשת כתב אישום נגדו חוטאת לתפקידם ותגרום לו עוול נוראי - אך לשווא".

וינטראוב, שמיוצג על ידי עו"ד רפאל נבון, מתאר בכתב התביעה שורה של מחדלים, שהמסקנה העולה מהם, לטענתו, היא כי גורמי האכיפה והפרקליטות התרשלו וכשלו, הן בשלב החקירה והן בשלב הגשת כתב האישום וניהול המשפט. עוד נכתב כי לאחר שהוגש נגדו כתב האישום, פוטר וינטראוב מעבודתו בבנק ברקליס, שבמסגרתה השתכר מיליון שקל בשנה כשכר בסיס, ובשנה האחרונה אף קיבל בונוס של 2 מיליון שקל. לדבריו, במשך שלוש שנים לא הצליח למצוא מקום עבודה אחר.

עוד נכתב כי דויטשה בנק סירב לשלם לו את הוצאות ההגנה בסך 1.3 מיליון שקל (הוא יוצג על ידי עו"ד איתן מעוז), ורק לאחר שכבר שכר עורת דין כדי לטפל בנושא הגיע לפשרה עם הבנק, שלפיה שולמו לו 80% מההוצאות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker