סימן מדאיג לנתניהו: "מוזס ואלוביץ' בדרך לאישום בשוחד - הטענות בשימוע נדחו"

כך דיווח הערב גיא פלג בחדשות 12 ■ פרקליטות מיסוי וכלכלה העבירה ליועץ המשפטי לממשלה מסמך שבו נדחו טענות השניים בשימוע שנערך להם

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוני מוזס ושאול אלוביץ'
נוני מוזס ושאול אלוביץ'צילום: ניר קידר ואייל טואג

אנשי העסקים שאול אלוביץ' ונוני מוזס בדרך לספסל הנאשמים: העיתונאי גיא פלג דיווח הערב בחדשות 12 כי פרקליטות מיסוי וכלכלה העבירה ליועץ המשפטי לממשלה  מסמך שבו נדחו טענות השניים בשימוע שנערך להם. בפרקליטות ממליצים להגיש נגד השניים כתב אישום בעבירות שוחד.

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט צפוי להכריע בפרשות 1,000, 2,000 ו-4,000 רק לאחר השימוע שייערך לראש הממשלה בשבוע הבא, מייד לאחר ראש השנה.

בחודש פברואר הודיע מנדלבליט כי החליט להעמיד לדין (בכפוף לשימוע) את בנימין נתניהו - באשמת קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. את מו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס ובעל השליטה לשעבר בבזק שאול אלוביץ' במתן שוחד, כמו גם איריס אלוביץ' (רעייתו של אלוביץ') - גם הם בכפוף לשימוע. זאב רובינשטיין יועמד לדין בחשד לתיווך לשוחד בתיק בזק-וואלה (4000).

תיק 4,000- בין נתניהו לבעלי וואלה, שאול אלוביץ', נרקמה עסקת תן וקח. ראש הממשלה עסק בעניינים העסקיים של אלוביץ' באופן שהניב לו לפחות 1.8 מיליארד שקל. ראש הממשלה ורעייתו העבירו באופן עקבי בקשות לשינוי הסיקור באתר וואלה כך שישרת אותם ואת מטרותיהם הפוליטיות ויפגע ביריביהם.

תיק 2,000 - נתניהו ובעלי "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, דנו בעסקת שוחד, וראש הממשלה ניצל את ההצעה כדי להיטיב את הסיקור בעניינו בעיתון.

תיק 1,000 - ראש הממשלה קיבל לאורך השנים טובות הנאה מבעלי ההון מילצ'ן ופאקר בסך יותר מ-900 אלף שקלים.

בתגובה לידיעה, מסר פרקליטו של אלוביץ', עו"ד  ז'ק חן: "הידיעה ששודרה מתמיהה ביותר לנוכח דברי היועץ לפיהם הליך השימוע לא יוכל להגשים את תכליתו אם קיימת כוונה לנהל אותו כמו אירוע תקשורתי ולא כשלב בעל חשיבות בהליך הפלילי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker