"מחשבות קשות על מניעייך": פרקליט המדינה נגד מנכ"לית משרד המשפטים

המכתב ששלח שי ניצן עסק בניסיונה של עו"ד סיגל יעקבי לסכל את קיומה של ועדת הבוחנים למשרת המשנה לפרקליט המדינה ■ "היעלה על הדעת מצב בו ממלא מקום פועל לביטול משרה בכירה ביותר ללא היוועצות עם ראש היחידה?"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שי ניצן בכנס באיירפורט סיטי, החודש
שי ניצן, פרקליט המדינהצילום: אילן אסייג

מתח בצמרת משרד המשפטים: פרקליט המדינה, שי ניצן, שיגר היום (ה') מכתב חריף אל ממלאת מקום מנכ"ל משרד המשפטים, עו"ד סיגל יעקבי. המכתב עסק בניסיונה הכושל של יעקבי לבטל את משרת המשנה לפרקליט המדינה (אכיפה כלכלית) - משרה שהמועמדת הבולטת אליה היתה עו"ד ליאת בן ארי, התובעת בתיקי נתניהו.

ניצן כותב ליעקבי: "נדהמתי לשמוע הבוקר לראשונה כי בימים האחרונים פעלת מול נציב שירות המדינה בנוגע למכרז. תחילה, כך התברר לי בדיעבד, ביקשת לדחות את מועד ועדת הבוחנים ולאחר מכן, משסורבת על ידי הנציב, ביקשת הבוקר לא רק לדחות את מועד הוועדה אלא לבטל המשרה ולמשוך את בקשת משרד המשפטים להקמתה. כל זאת מבלי להחליף עמי מילה וחצי מילה בנושא".

כפי שעולה מהמכתב, נציב שירות המדינה סירב לבקשתה של יעקבי והחליט לאפשר את קיומה של ועדת הבוחנים במכרז.

ניצן לא חוסך במילים חריפות על פנייתה של יעקבי אל הנציב: "מטעמים השמורים עמך לא מצאת לנכון לכתב אותי - פרקליט המדינה העומד בראש הארגון והממונה הישיר על המשרה הרלוונטית - וגם לא מצאת לנכון לקיים עמי שיח כלשהו בעניין זה, טרם משלוח הפנייה".

עו"ד סיגל יעקבי
עו"ד סיגל יעקביצילום: לע"מ

ניצן אף מוסיף: "בדיקה שערכתי העלתה כי לא מצאת לנכון לכתב גם את היועץ המשפטי לממשלה, ואף איתו לא מצאת לנכון לקיים שיח, והוא שמע על כך הבוקר לראשונה ישירות מהנציב".

בסיומו של המכתב החריף כותב ניצן: "לצערי הרב תמיהות אלה מעוררות שאלות ומחשבות קשות אודות המניע והגורם לנקיטת צעדים אלה. אני סבור שאני והפרקליטות כולה זכאים לקבלת הסברים לשאלותיי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker