חמש שנות מאסר לרואה חשבון שהודה בהונאת מס במיליונים

רני גלבוע הודה בזיוף מסמכים שקיבל מלקוחות באופן שמגדיל את ההחזר שהם צריכים לקבל ■ כך הוא השיג עבורם במרמה כ-7 מיליון שקל, ומתוך זה קיבל עמלות של 1.2 מיליון שקל ■ השופט: ״גלבוע הפך את לקוחותיו לשותפים למעשי המרמה מאחורי גבם״

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עצור באזיקים (אילוסטרציה)צילום: איל ורשבסקי

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (חמישי) עונש של חמש שנות מאסר בפועל על רני גלבוע, רואה חשבון בן 51 מקרית ביאליק שהורשע בעבירות של הלבנת הון, זיוף מסמך ועבירות מס נוספות. בנוסף, גזר עליו השופט אמיר טובי קנס של 200 אלף שקל וחילוט של רכוש בשווי  1.2 מיליון שקל - הרווח האישי שגרף במעשי המרמה. גלבוע הודה בעבירות אלה במסגרת הסדר טיעון.

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד מוחמד מולא, ב-2017-2009 ביצע גלבוע פעולות במטרה לקבל כספים במרמה ממס הכנסה עבור חלק מלקוחותיו. גלבוע נהג לזייף את המסמכים שמסרו לו הלקוחות באופן המזכה אותם בקבלת החזר שלא היו זכאים לו, או בקבלת החזר גבוה יותר מזה שהיו זכאים לו. הם קיבלו באמצעות המרמה החזר כולל של כ-7 מיליון שקל. הגדלת ההחזר שקיבלו הלקוחות ממס הכנסה היתרגמה לעמלה גבוהה שקיבל מהם כשכר טרחה (18%-30% מסכום החזר המס). 

בגזר הדין נכתב כי מדובר בעבירות חמורות, שנעשו מתוך תאוות בצע וכשגלבוע מנצל את מעמדו כרואה חשבון. העבירות גררו "נזק כלכלי לאוצר המדינה, בהיקף עצום של מיליוני שקלים", מפרט השופט. "במעשיו, פגע הנאשם לא רק בקופת המדינה ובאמון שנתנו לו הרשויות מתוקף מעמדו כרואה חשבון - אלא גם פגע בלקוחותיו, שסמכו עליו. הנאשם זייף מסמכים שהגיש לרשות המס בשמם וללא ידיעתם, ובכך הפך אותם לשותפים למעשי המרמה שלא מרצונם ומאחורי גבם".

עו"ד טלי ירון-אלדר, ממשרד ירון אלדר פלר שורץ ושות' המייצגת את לקוחותיו של גלבוע, מסרה כי: "הקורבנות האמיתיים בפרשה זו הם הלקוחות של גלבוע. ששילמו כסף מלא עבור השירות שנתן להם, אך הוא ניצל לרעה את אמונם וביצע מעשה רמיה באמצעות המסמכים האישיים שלהם.

"כעת, למרות שלא היו מעורבים בשום צורה במעשים שנעשו, הם נדרשים על ידי רשויות המס להחזיר בצירוף ריבית והצמדה את כל ההחזרים שקיבלו בשנים קודמות, כולל לגבי השנים שהתיישנו. את מחיר העבירה צריך לשלם המבצע שלה, ולא הקורבנות שלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker