אחרי הניסיון לבטל את התפקיד: ליאת בן ארי מונתה למשנה לפרקליט המדינה

בן ארי, התובעת בתיקי נתניהו, היתה המועמדת המובילה לתפקיד ■ ועדת המינויים הודיעה על בחירתה על אף שברגע האחרון ביקשה מ"מ מנכ"לית משרד המשפטים סיגל יעקבי לבטל את התפקיד

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאת בן ארי (מימין) סיגל יעקבי
ליאת בן ארי (מימין) וסיגל יעקבי צילום: מוטי מילרוד ולע"מ

פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה, עו"ד ליאת בן ארי, נבחרה היום (ה') למשנה הכלכלית לפרקליטת המדינה, לאחר שהתפקיד לא אויש כבר למעלה משנה וחצי. כך הודיעה ועדת המינויים לאיוש המשרה.

מוקדם יותר נודע, כי המכרז לווה בהתערבות דרמטית של הרגע האחרון מצדה של עו"ד סיגל יעקבי, ממלאת מקום מנכ"ל משרד המשפטים.

יעקבי, שמונתה באחרונה לתפקיד בידי שר המשפטים אמיר אוחנה, שיגרה הבוקר מספר מכתבים אל נציבות שירות המדינה לפיהם היא מבקשת לבטל את משרת המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים. בתגובה לכך איימו הפרקליטים לפתוח בשביתה מיידית שמשמעותה היתה נטישת עמדות ייצוג המדינה בבתי המשפט כבר הבוקר.

נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ והיועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלביט היו מעורבים בנושא - והורו לקיים את ועדת הבוחנים הבוקר כמתוכנן.

אחת הסיבות לכך שמדובר במכרז רגיש היא מועמדותה של עו"ד ליאת בן ארי, פרקליטת מיסוי וכלכלה במחוז ת"א, המשמשת כתובעת בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו. בן ארי נחשבה למועמדת המובילה לאיוש התפקיד.

זו אינה הפעם הראשונה שגורמים בכירים במערכת המשפט מנסים למנוע התכנסות של ועדת המינויים למכרז: לפני מספר חודשים הורה נציב שירות המדינה להקפיא את התכנסותה של ועדת המינויים לבחירת המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים - ביום שבו היתה אמורה להתכנס ולבחור את המועמד לתפקיד.

הקפאת המכרז בוצעה בעקבות מכתב אנונימי ששלחו כמה פרקליטים אל נציב שירות המדינה, שבו נטען כי המכרז תפור ונועד לקדם לתפקיד את בן ארי - הפרקליטה שמלווה את תיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

יו"ר ארגון הפרקליטים, אורית קורין, בירכה על סיום ההליך המכרזי: ״אנו שמחים שבסופו של דבר, על אף הקשיים והדחיות של למעלה משנה וחצי, תאוייש המשרה. ארגון הפרקליטים ימשיך לוודא שהתהליכים יתנהלו על פי הנהלים גם בעתיד ויילחם בכל ניסיון לא ענייני לעכב הליכי מינויים של פרקליטים בכל הדרגים״.

במשרד המשפטים סירבו להגיב לפניית TheMarker.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker