עם חוב של 10 מיליון שקל ואפשרות לרכישה - אורנשטיין מינה נאמנים לרשת מיכל נגרין

אתמול הודיעה מיכל נגרין על סגירת הרשת, שצברה חוב של 4.5 מיליון שקל לעובדים, 4 מיליון שקל לספקים ו-1.2 מיליון שקל לבנק הפועלים ■ השופט איתן אורנשטיין: "יש ראיות לכך שהחברה עוד יכולה להשתקם"

אפרת נוימן
מיכל נגרין
מיכל נגריןצילום: דניאל צ'צ'יק

על רקע חובות של כ-10 מיליון שקל, ולבקשת עובדי החברה, השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל אביב מינה היום (ד') לרשת החנויות של מיכל נגרין נאמנים שיבחנו את מצבה ואת האפשרות למכירתה.

מעצבת התכשיטים והאופנה הודיעה אתמול כי אחרי 30 שנה היא סוגרת את רשת החנויות שלה עקב קשיים כלכליים. נגרין מחזיקה בישראל שש חנויות בבעלותה, שבע בזכיינות ועוד 22 ברחבי העולם. בחברה מועסקים 130 עובדים, שרובם הגדול קיבל אתמול מכתבי פיטורין.

אתמול הגישו עובדי החברה בקשה דחופה לבית המשפט, ובה נטען כי החברה חייבת להם 5 מיליון שקל. במהלך הדיון היום נמסר כי חובות הרשת כוללים התחייבויות לעובדים (4.5 מיליון שקל), חוב לספקים (4 מיליון שקל) וחוב לבנק הפועלים (1.2 מיליון שקל). מנגד, לחברה יש נכס בבעלותה שאינו משועבד - המפעל בבת ים שבו היא מייצרת את מוצריה.

בדיון נאמר כי הפעילות השוטפת של רשת מיכל נגרין מייצרת גירעון חודשי של 600-400 אלף שקל, וכי בעלי השליטה כבר הזרימו מכיסם עשרות מיליוני שקלים, והגיעו למצב שאין להם עוד מה לתת.

עוד עלה בדיון כי יש חברה אמריקאית שמגלה עניין ברכישת החברה. אורנשטיין ציין כי יש ראיות, לכאורה, לקיומה של אפשרות לשיקום כלכלי של החברה. הנאמנים שמונו, עורכי הדין שאול קוטלר וחגית נוב, יגישו בדו"ח ראשוני תוך עשרה ימים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker