"ההתנהלות של מעון ראש הממשלה חושפת אותו לתביעות עתידיות"

מתצהיר שהוגש לבית הדין לעבודה על ידי מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, יואב הורוביץ, עולה כי המדינה מודה שהיו הפרות לכאורה של חוקי העבודה במעון ראש הממשלה בירושלים

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה ובנימין נתניהו במעון ראש הממשלה בירושלים, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן
ביני אשכנזי

מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, יואב הורוביץ, הגיש אתמול (ג') תצהיר משלים לבית הדין לעבודה בירושלים, שממנו עולה כי היו הפרות לכאורה של חוקי העבודה במעון ראש הממשלה בירושלים. התצהיר הוגש כחלק מהתביעה שמנהלת עובדת מעון ראש הממשלה לשעבר שירה רבן נגד משרד ראש הממשלה, בטענה שספגה יחס משפיל כאשר עבדה במעון.

הורוביץ הגיש ביוני תצהיר מטעמו במסגרת התיק, אלא שאז נחשף מכתב שנשלח אל הורוביץ מהיועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, עו"ד שלומית ברנע-פרגו, וחשב המשרד, איציק דודיאן. במכתב הועלו טענות קשות בנוגע להעסקת עובדי קבלן במעונות ראש הממשלה. המכתב צורף כעת לתצהיר של הורוביץ.

יואב הורוביץ ובנימין נתניהו בכניסה לישיבת ממשלהצילום: אלכס קולומויסקי

במכתב נחשפו תלונות קשות בנוגע להעסקת עובדי הניקיון במעון ראש הממשלה. "מלבד הפגיעה הקשה בזכויות העובדים, ההתנהלות המתוארת חושפת את המעון לתביעות עתידיות בנושא", נכתב.

בתצהיר שהוגש על ידי הורוביץ, הוא הוסיף כי "למען שלמות התמונה אציין כי בעקבות המכתב פעלתי בנושא והנחתי את הגורמים הרלוונטיים להקפיד על שמירה על חוקי העבודה". עוד כתב הורוביץ: "אבהיר שכוונתי בתצהיר הראשון היתה שלא קיבלתי תלונה או טענה מגורם כלשהו בנוגע למי מעובדי המעון, ובכלל זה בנוגע לעבודתה של הגברת רבן במהלך תקופת העסקתה".

המשמעות של המכתב וההבהרה של הורוביץ היא כי המדינה מודה, לא באופן מפורש, שהיו הפרות של דיני העבודה במעון ראש הממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker