בית הדין: פקחי רשות ההגירה פישלו - ונמרודי לא יורשע בהעסקת עובדת זרה ללא רישיון

מו"ל מעריב לשעבר יוענש בגלל העסקת עובדת זרה בניגוד לחוק, אבל לא יורשע מאחר שפקחי רשות ההגירה נכנסו לביתו ללא הצגת צו חיפוש ■ "מוצדק במקרה זה לתת ביטוי לפגמים החמורים שנפלו בהתנהלות המדינה בשלב גזירת הדין"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר נמרודי צילום: ורדי כהנא

עופר נמרודי, מו"ל מעריב לשעבר, לא יורשע בהעסקת עובדת זרה ללא רישיון בגלל התנהלות לא ראויה של פקחי רשות ההגירה. למרות זאת, נמרודי יוענש בגלל העבירה. 

ב-2012 נערכה ביקורת של מפקחי רשות האוכלוסין וההגירה בביתם של בני הזוג נמרודי בסביון, שבמהלכה מצאו הפקחים עובדת זרה שהסתתרה במרתפי הבית מאחורי פרגוד. לאחר מכן התגלה כי היא הועסקה ללא רישיון. ב-2013 הוגש נגדם בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב כתב אישום בגין העסקת עובדת זרה בניגוד לחוק.

בני הזוג הודו במיוחס להם, אך ביקשו לבטל את כתב האישום בטענת "הגנה מן הצדק", מאחר שהפקחים נכנסו לביתם לא הצגת צו חיפוש. בית הדין האזורי בתל אביב דחה את הבקשה. נמרודי עירער לבית הדין הארצי, שקבע בשבוע שעבר כי יש להעניש אותו בלי הרשעה פלילית. 

"בהתחשב בפגמים החמורים והקשים שנפלו בהתנהלות המדינה בשלב איסוף הראיות, והכניסה הכוחנית לבית המערער תוך פגיעה משמעותית בזכויות היסוד שלו, מוצדק במקרה זה לתת ביטוי לפגמים אלה בשלב גזירת הדין עד כדי הסתפקות בענישה ללא הרשעה", נכתב בהחלטת בית הדין הארצי. כעת התיק יוחזר לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב להמשך טיפול בתיק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker