פרשת הגשמה: עו"ד אילנית לנדסמן-יוגב, שותפה בהרצוג פוקס נאמן, נחקרה באזהרה

לנדסמן-יוגב שוחררה ללא תנאים מגבילים וייתכן שתתייצב לחקירה נוספת בימים הקרובים. אתמול שוחררו בתנאים מגבילים גם חנן שמש, יו"ר הגשמה והמנכ"ל רון ברקוביץ'

גור מגידו
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עורכת הדין אילנית לנדסמן-יוגב המשמשת כשותפה במשרד הרצוג פוקס נאמן, נחקרה באזהרה במשרדי רשות ני"ע אתמול, במסגרת פרשת החשד למתן דיווחים הכוזבים לציבור המשקיעים בקרן הנדל"ן הגשמה. לנדסמן-יוגב שוחררה ללא תנאים מגבילים וייתכן שתתייצב לחקירה נוספת בימים הקרובים. אתמול שוחררו בתנאים מגבילים גם חנן שמש, יו"ר הגשמה והמנכ"ל רון ברקוביץ'. לשלושה מיוחסת עבירות דיווח על פי חוק ניירות ערך.

עו"ד אילנית לנדסמן-יוגב
עו"ד אילנית לנדסמן-יוגב

האירוע שאותו חוקרת הרשות החל במאי 2017, אז ביצעה הגשמה גיוס שני בסכום של 27 מיליון שקל עבור מימון רכישת מרכז מסחרי מניב במישיגן, ארה"ב. לשם כך הקימה הגשמה תאגיד בשם "הגשמה לנסינג מישיגן". התאגיד חבר ליזם גרי דרגול בעל חברה בשם GDA המתמחה ברכישה, ניהול, השבחה ומכירה של נדל"ן מסחרי מניב.

בספטמבר 2018 פירסמה הגשמה לנסינג כי מונה מנהל מיוחד לנכסיהם של דרגול וחברות בשליטתו בעקבות הליכים פליליים ואזרחיים המנוהלים נגדו - בשל טענות להפרת דיני ניירות ערך המקומיים. על פי החשד של רשות ניירות ערך, התמונה שהוצגה במסגרת הדיווח היתה חלקית, ונעדרו ממנה פרטים שעל החברה חלה לכאורה חובה לדווח עליהם.

בנספח השחרור של שמש וברקוביץ' נכתב כי בדצמבר 2018 פירסמה הגשמה דיווח נוסף שלפיו בין היתר ממשיך צוות היזם בניהולו השוטף של הנכס תחת פיקוחו של מנהל מיוחד, ובשיתוף פעולה אתו. על פי החשד גם הדיווח הזה היה חסר ומטעה, לא הלם את המציאות - ופורסם בכוונה להטעות את ציבור המשקיעים.

בתנאי השחרור של ברקוביץ' ושמש נאסר עליהם לשוחח עם לנדסמן-יוגב או כל גורם אחר ממשרד הרצוג פוקס נאמן, בנוגע לחקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker