שרון שפורר ניצחה את אפי נוה: בית המשפט דחה את תביעת לשכת עורכי הדין

בית המשפט הורה לדחות ולא למחוק את תביעת לשון הרע שהגישו נגדה לשכת עורכי הדין והעומד בראשה ■ אלה יידרשו לשלם הוצאות משפט לטובתה של שפורר

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון שפורר
שרון שפוררצילום: אייל טואג

עיתונאית "המקום הכי חם בגיהנום", שרון שפורר, יכולה לרשום לזכותה ניצחון משפטי. היום (ד') קיבל בית המשפט השלום בהרצליה את עמדתה של שפורר - לפיה יש לדחות ולא למחוק את תביעת לשון הרע שהגישו לשכת עורכי הדין והיו"ר הקודם, עו"ד אפי נוה נגדה.

משמעות ההחלטה היא שלשכת עורכי הדין ונוה ייאלצו לשלם הוצאות משפט לטובת שפורר. עם זאת, השופט גלעד הס לא פסק לגבי גובה סכום הוצאות המשפט והחלטה בנושא תינתן בנפרד.

את התביעה נגד שפורר הגישו ב-2017 לשכת עורכי הדין וראש הלשכה דאז - נוה. עילת התביעה היתה פרסומי תחקירים שונים של שפורר על אודות הלשכה.

אפי נוה, לשעבר יו"ר לשכת עורכי הדיןצילום: ראובן קסטרו

לפני כמה חודשים, עם כניסתו לתפקיד של יו"ר הלשכה החדש, עו"ד אבי חימי, הודיע משרד עו"ד קסוטו לבית המשפט באי כוחם של לשכת עורכי הדין והיו"ר הקודם נוה כי הם מבקשים למחוק את התביעה נגד שפורר. בבקשת המחיקה נכתב: "יודגש שהתובעים סבורים כי התביעה הוגשה בצדק וכי סיכוייה טובים. מדובר בתביעה המבוססת על מספר עילות הנוגעות למידע מוטעה שפורסם על ידי שפורר".

ואולם שפורר טענה בבית המשפט: "זה פער כוחות בלתי נסבל, בו מצד אחד עומדת רשות נטולת הגבלה תקציבית - שאף ממנה שופטים בישראל - ומנגד עומדת עיתונאית ללא מורא, אך גם נטולת ממון". היא ביקשה מבית המשפט להשית על הלשכה ועל נוה את סכום התביעה שהם ביקשו - 969,738 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker