אחרי שתקף דירקטור חיצוני - פנטזי נטוורק תערוך למנכ"ל שימוע לפני פיטורים

בעל מניות בחברה הגיש תביעה לבית המשפט הכלכלי וביקש להורות לחברה לערוך למנכ"ל דני צדוק שימוע לפני פיטורים ■ השופט חאלד כבוב דחה את הבקשה לסעד זמני, ובמקביל החברה הודיעה על שימוע למנכ"ל

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בית משפט
בית משפטצילום: מוטי מילרוד

חברת פנטזי נטוורק הודיעה היום (ד') לבורסה כי הדירקטוריון החליט לזמן את המנכ"ל המשותף דני צדוק לשימוע לפני פיטורים, שייערך בימים הקרובים. עד אז ימשיך צדוק להיות בחופשה, שאליה יצא ב-25 באוגוסט לאחר עימות פיזי עם דירקטור חיצוני במהלך ישיבת דירקטוריון.

פנטזי נטוורק, שנסחרת לפי שווי של 17 מיליון שקל, עוסקת בפיתוח אפליקציות להפעלת משחקי ספורט ומחזיקה בתחנת דלק. העימות המדובר התרחש במהלך ישיבת דירקטוריון שהתקיימה ב-20 באוגוסט. לאחר שצדוק הביא לאישור הצעה לעסקה, הדירקטור החיצוני שמעון כהן ביקש תשובות לכמה שאלות – ובתגובה צדוק תקף אותו.

האירוע הגיע גם לבית המשפט הכלכלי. אתמול החליט הדירקטוריון על השימוע שייערך לצדוק, ועוד לפני הדיווח של החברה על כך, הגיש עו"ד זיו עירוני לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה ובקשה לסעד זמני - בכובעו כבעל מניות - נגד החברה וחברי הדירקטוריון. הוא דרש כי צדוק לא יוחזר לעבודתו עד שתתקבל החלטה בעניין עריכת שימוע לפני פיטורים.

מאז התקיפה שלח עירוני מכתבים ליו"ר הדירקטוריון ולעורך הדין של החברה, ודרש כי ייערך לצדוק שימוע. עירוני הודיע גם על כוונתו להגיש תביעה אם לא ייעשה כן. בהודעה של פנטזי נטוורק לבורסה היא כותבת כי ישיבת הדירקטוריון (שבה הוחלט על השימוע) נקבעה לפני הגשת התביעה. עירוני טוען כי הדירקטוריון, בהתנהלותו לאחר האירוע, קיפח את בעלי המניות – במיוחד בשל העובדה שמדובר בתקיפה של דירקטור חיצוני, שממונה לשמור על האינטרסים של בעלי המניות מהציבור.

השופט חאלד כבוב לא נעתר היום למתן סעד זמני במעמד צד אחד, ואמר: "ספק בעיני אם מדובר בעילות המקימות סמכות ייחודית למחלקה הכלכלית לפי הקבוע בחוק, שהרי מדובר בסעדים שבעיקרם משיקים לסמכות של בית הדין לעבודה". כבוב כתב כי מאזן הנוחות נוטה באופן ברור ומוחלט לאי קבלת העתירה שמשמעותה העברת מנכ"ל חברה ציבורית מתפקידו עוד בטרם בירור כל העובדות הרלוונטיות. כבוב הוסיף כי כעת עירוני נדרש לשקול את עמדתו.

לאחר הודעת החברה על השימוע, נראה כי התביעה מתייתרת. עירוני מצדו יהיה מעוניין לבקש מבית המשפט פיקוח חיצוני על הליך השימוע אך לאור עמדתו העקרונית של כבוב, ספק אם יקבל זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker