אחרי ההסתבכות: אוחנה מינה את סיגל יעקבי למנכ"לית משרד המשפטים

יעקבי מכהנת כיום ככונסת הנכסים הרשמית והאפוטרופסה הכללית. אוחנה: "כבר הודעתי שבמנכ"לית היוצאת, אמי פלמור, אין לי אמון, את המנכ"ל הנכנס, אופיר כהן, בג"ץ חסם מלהיכנס לתפקידו לעת עתה על לא עוול בכפו"

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אמיר אוחנה וסיגל יעקבי
אמיר אוחנה וסיגל יעקבי

אחרי שהסתבך עם המינוי החיצוני של אופיר כהן למנכ"ל משרד המשפטים במקומה של אמי פלמור - שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע היום כי בחר בסיגל יעקבי, כונסת הנכסים הרשמית והאפוטרופסה הכללית, כמ"מ מנכ"ל משרד המשפטים.

לפני כמה שבועות הודיע אוחנה לנציבות שירות המדינה כי לא הצליח למצוא אף עובד משרד שיוכל למלא את התפקיד, מבין אלפי העובדים שמועסקים במשרד המשפטים, ולכן הוא נדרש למנות אדם חיצוני שהוא מקורבו. אחרי שניסיון המינוי של כהן נעצר על ידי בג"ץ, מסתבר שהוא כן הצליח למצוא אדם מתוך המשרד לזמן הקצר למילוי התפקיד.

יעקבי, 44, מכהנת בשנתיים האחרונות היא ככונסת הנכסים הרשמית והאפוטרופסה הכללית במשרד המשפטים. אוחנה אמר: "היות שבמנכ"לית היוצאת כבר הודעתי שאין לי אמון, ואת המנכ"ל הנכנס אל"מ (במיל') עו"ד אופיר כהן בג"ץ חסם מלהיכנס לתפקידו לעת עתה על לא עוול בכפו - החלטתי למנות את אחת המנהלות המוכשרות במשרד המשפטים, עו"ד סיגל יעקבי - כמ"מ המנכ"לית. נעבוד יחד כדי לטפל בבעיות הבוערות שאינן ממתינות להרכבת ממשלה חדשה".

יעקבי מסרה: "אני מודה לשר אוחנה על ההזדמנות לכהן כממלאת מקום מנכ"ל המשרד. אני מתחייבת לעשות ככל שבידי וככל הנדרש כדי להביא להצלחת המשרד". 

לפני 3 ימים קבע בג"ץ כי בעקבות עתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון נגד הדחתה של פלמור, סאגת מינויו של כהן לא תסתיים לפני הבחירות. בג"ץ קבע כי "לא ניתן יהיה לסיים את הטיפול בעתירה לפני מועד הבחירות לכנסת בעוד תשעה ימים". לדברי השופטים, "הצדדים - התנועה לאיכות השלטון, והמדינה, שאותה מייצגים אנשי היועץ המשפטי לממשלה, שר המשפטים ואופיר כהן - יגישו הודעות מעודכנות בעוד 45 יום".

הסיבה לדחייה היא דרישות לפרטים נוספים שהגישה התנועה לאיכות השלטון לאחר שהמדינה הגישה תשובה חסרה, לטעמה, בשבוע שעבר. בג"ץ קיבל את הבקשה לפרטים נוספים. פלמור תמשיך למלא את התפקיד ביומיים הקרובים ובהם תערוך חפיפה למחליפתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker