מנדלבליט דוחה את הטענות על לחץ נגד עדי המדינה בתיקי נתניהו

היועמ"ש: "הטענות ביחס לגיוס עדי מדינה בתיק נבדקו, ונחה דעתי כי חוקרי המשטרה הבהירו היטב לעדי המדינה כי הם נדרשים לומר אך ורק את האמת"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
מנדלבליט, בשבוע שעבר
מנדלבליט, בשבוע שעברצילום: אילן אסייג
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שיגר היום (ג') מכתב לראש לשכת עורכי הדין, אבי חימי, שבו הוא טוען כי הפרסומים על לחץ שהופעל על עדי מדינה בתיק 4000 כדי שימסרו גרסאות שונות - אינם נכונים.

בסוף השבוע עלתה באמצעי התקשורת הטענה כי המשטרה והפרקליטות הפעילו לחץ על עדי מדינה שלא לומר אמת, וכן טענות על לחץ שהופעל על החשודים אור ושאול אלוביץ' להחליף עורך דין. "פרסומים אלה יצרו את הרושם כאילו החקירות והתיקים שבהם נחקר ראש הממשלה כחשוד בוצעו בצורה מגמתית ובלא הקפדה נאותה על זכויות הנחקרים", כותב מנדלבליט.

יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי
יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימיצילום: מוטי מילרוד

היועמ"ש מתייחס אל מכתב שפירסם חימי, שבו תקף בחריפות את האמור בפרסומים הללו: "הפעם נחצה כל גבול אפשרי. לא יעלה על הדעת כי המשטרה תנסה לפגוע בזכותו של אדם לייצוג משפטי הולם ותנסה לגרום לפיטוריו של עורך דין כדי להשיג את מטרותיה".

לדברים אלה משיב היום מנדלבליט כי "הטענות ביחס לגיוס עדי מדינה בתיק נבדקו, ונחה דעתי כי חוקרי המשטרה הבהירו היטב לעדי המדינה כי הם נדרשים לומר אך ורק את האמת". היועמ"ש הוסיף כי דברים אלו מתעודים בחומרי החקירה המלאים.

מנדלבליט ממשיך וכותב: "אשר לטענה כאילו אור אלוביץ' נשלח להשפיע על אביו להחליף עורך דין בשליחות המשטרה, הרי שטענה זו התבססה על ציטוט מהקלטה שבוצעה לאור אלוביץ' ולאביו במהלך החקירה. אלא שמדובר בציטוט מקוטע שאינו משקף נאמנה את פני הדברים. קריאה של כלל חומרי החקירה הרלוונטים מובילה לתמונה שונה לגמרי".

היועמ"ש מסכם כי "כל טענה שיבקשו עורכי הדין של ראש הממשלה לטעון, לרבות לגבי התנהלות החקירה, תישמע בלב פתוח ובנפש חפצה בהליכי השימוע, ותיבחן בכובד הראש המקובל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker