כתב אישום הוגש נגד שמואל הכהן, לשעבר בעל השליטה בג'רוסלם

הכהן נאשם בכך שלא דיווח על פעולות רבות של מכירת מניות ועל כך שרכש מניות ג'רוסלם בזמן שידע על עסקה צפויה - ולפני שהמידע פורסם לציבור

אפרת נוימן
רשות ניירות ערך
רשות ניירות ערךצילום: נתנאל גאמס
אפרת נוימן

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (ג') למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד שמואל הכהן, בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון לשעבר בחברה הציבורית ג'רוסלם השקעות בטכנולוגיות, הנאשם בעבירות דיווח ושימוש במידע פנים.

בתחילת 2017 הכהן נעצר ונחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך. הוא שוחרר בתנאים מגבילים ובסוף אותה שנה הועבר התיק לפרקליטות. הכהן שימש עד ליוני 2015 יו"ר דירקטוריון ג'רוסלם השקעות בטכנולוגיות - שנסחרת בתל אביב - ומינואר 2014 ועד אפריל 2016 דיווח כבעל השליטה בחברה.

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד הדס נאמן ארזואן ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה, הוא לא דיווח ב-2016-2014 על פעולות רבות של מכירת מניות החברה על ידו, והתוצאה היתה שהחברה פירסמה דיווחים מטעים לציבור בנוגע לאחזקותיו. כך למשל, נטען בכתב האישום כי היו תקופות שבהן הכהן החזיק בכ-10% בלבד ממניות החברה, אך החברה דיווחה לציבור שהוא מחזיק בכ-25% מהן.

להכהן מיוחס גם שימוש במידע פנים בנוגע למכירת האחזקות של ג'רוסלם בחברה הבת, מנטיס ויז'ן, לחברת טיטניום - קרן בבעלות רוסית אשר החזיקה גם היא במנטיס - תמורת 2.15 מיליון דולר. לפי כתב האישום, הכהן ביצע שימוש במידע פנים בזמן שרכש מניות ג'רוסלם בהיקף של כחצי מיליון שקל, כאשר ידע על העסקה למכירת מנטיס לפני שהמידע הזה פורסם לציבור.

בעבר כבר הסתבך הכהן עם רשות ניירות ערך. בהליך מינהלי נגדו קבעה ועדת האכיפה המינהלית בנובמבר 2015, כי נכללו פרטים מטעים בדו"חות על המיזוג של ג'רוסלם עם דניאל החזקות. באותה פרשה הוטלו על הכהן עיצום כספי של 150 אלף שקל, ומגבלה על תנאי לכהונה במשרה בכירה בתאגיד למשך 12 חודשים, אם יבצע עבירה דומה בתוך שנתיים מתוקף ההחלטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker