השימוע של נוני מוזס בתיק 2000 יתקיים היום: מה יטען מו"ל "ידיעות אחרונות"?

השימוע ייערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה ותוביל אותו הפרקליטה ליאת בן ארי, העומדת בראשה ■ מוזס צפוי לטעון כי כלל לא התכוון לבצע את הצעת השוחד וכי המטרה היתה למנוע את הפגיעה בעיתון שבשליטתו מצד "ישראל היום"

נתי טוקר
נוני מוזס
נוני מוזסצילום: עופר וקנין

סבב השימועים לחשודים בתיקי ראש הממשלה עולה דרגה: מו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני מוזס) יעמוד היום (א') בפני שימוע בתיק 2000. השימוע ייערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה ותוביל אותו הפרקליטה ליאת בן ארי, העומדת בראש פרקליטות מיסוי וכלכלה.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט החליט להגיש כתב אישום נגד מוזס בגין עבירת הצעת שוחד בכפוף לשימוע. התיק עוסק בשיחות שניהלו ראש הממשלה בנימין נתניהו ומוזס בניסיונות להגיע להסכם שבמסגרתו נתניהו יקדם חוק שייטיב עם עסקיו של מוזס בתמורה לסיקור חיובי בעיתון.

היועמ"ש סבר כי אין בחומר החקירה בתיק די ראיות שנתניהו אכן ביקש או התנה שוחד, אך בכל הקשור למוזס, סבור היועמ"ש כי ההצעות שהעביר לנתניהו מהוות הצעת שוחד. הראיות בפרשה מבוססות על הקלטות של שיחות שנערכו בין מוזס לנתניהו. השיחות הוקלטו על ידי נתניהו ונמצאו במכשיר של עד המדינה ארי הרו.

תיק 2000 חדש 2,000
תיק 2000 חדש 2,000

בהחלטת מנדלביט נכתב כי "מחומר הראיות שנאסף בחקירת תיק 2000 עולה כי מוזס הציע לנתניהו הצעה שעניינה בהטיית הסיקור של נתניהו ובני משפחתו בכלי התקשורת בקבוצת 'ידיעות אחרונות' ובשינוי לרעה באופן הסיקור של יריביו הפוליטיים. זאת, בתמורה לכך שנתניהו יפעיל את השפעתו כראש הממשלה לקידום חוק במתווה מוסכם שיגביל את פעילותו העסקית של העיתון 'ישראל היום' ובכך ייטיב עמו כלכלית באופן משמעותי". במסגרת החקירה, בחודש אוגוסט 2017, נכרת עם ראש לשכתו של נתניהו לשעבר, ארי הרו, הסכם "עד מדינה".

בעבר נחקר מוזס בחשד לפלילים במסגרת פרשת האזנות הסתר בין העיתונים "ידיעות אחרונות" ו"מעריב" בסוף שנות ה-90. אבל אז הוחלט לא להגיש נגדו כתב אישום.

מוזס צפוי לטעון כי כלל לא התכוון לבצע את הצעת השוחד כפי שהוצג בהקלטות, וכי המטרה היתה למנוע את הפגיעה בעיתון שבשליטתו מצד "ישראל היום" ולהסיר את החרם של נתניהו על העיתון.

תגובות