אמיר אוחנה: הכותרות על הדחת פלמור אינן נכונות - זה חילוף מנכ"ל שגרתי

באירוע הפרידה ממנכ"לית משרדו, תקף שר המשפטים את התקשורת על הדיווחים שלפיהם פלמור הודחה על ידו: "יש פער בין האירוע האמיתי לאופן שבו הוא מסוקר בתקשורת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר אוחנה ואמי פלמור (עם הגב למצלמה)צילום: אורן בן חקון

באירוע הפרידה למנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור שנערך הבוקר (ד'), בחר שר המשפטים, אמיר אוחנה, לא לקחת אחריות על הדיווחים שלפיהם פלמור הודחה על ידו - אלא תקף את התקשורת: "לפעמים יש פער בין האירוע האמיתי לאופן שבו הוא מסוקר בכלי התקשורת. כך היה גם במקרה הזה. אירוע כמעט שגרתי, שלאחר חמש שנים מנכ"ל מתחלף, מקבל כותרות שבהן כתוב שמדובר בהדחה על נגזרותיה ודומותיה, שמעולם לא נאמרו על ידי ואף אינני מעלה אותן בדעתי".

אוחנה הוסיף: "כבר ביום שדבר סיום התפקיד יצא לתקשורת, לצערי באופן לא מסודר, אמרתי במסגרת הודעה משותפת שהוצאנו כי אמי היא שליחת ציבור במובן המלא של המושג. אבל נדמה שלא היה מי שיקשיב - זה לא מעניין זה אם זה לא כותרת".

הדברים מעוררים תהייה לאור האמור במכתבו של אוחנה אל נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, שבו נכתב כי הוא לא הצליח לאתר אף אדם מתאים בשירות המדינה לתפקיד המנכ"ל - אף שאוחנה נמצא בתפקיד שבועות ספורים בלבד.

בהמשך דבריו פנה אוחנה אל המנכ"לית היוצאת: "התבלטת כמקור סמכות וידע. בזכות הקשרים המצוינים שרקמת ביססת את מעמדך המקצועי והאישי, עד שמונית על ידי שרת המשפטים דאז ציפי לבני למנכ"לית - מגורמי ההשפעה וההובלה של משרד המשפטים", אמר אוחנה, והוסיף כי הוא מקווה שכעת ברור שהיא מסיימת את תפקידה בצורה יפה.

מימין: פרקליט המדינה, שי ניצן, מנכ"לית משרד המשפטים לשעבר, אמי פלמור, שר המשפטים, אמיר אוחנה והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליטצילום: אמיל סלמן

פלמור אמרה: "ידעתי שאעזוב את המשרד ב-2019 אבל לא כך תיכננתי להיפרד, חשבתי שאפרד רק ממנהלי. אני חייבת תודה לשר אוחנה על ה'הספדים' שזכיתי בהם ועל גלי החום והאהבה שעוטפים אותי.

"אני מבקשת לדבר אליכם היום ללא גרגיר של ציניות. אני מלאת הכרת תודה והכרת הטוב על הזכות שניתנה בידי לצמוח ולגדול ולהשפיע לטובה במשרד הזה במשך 23 שנים. הגעתי למשרד מתוך תחושת שליחות וכך גם אני עוזבת. התחלתי את דרכי בשוק הפרטי ובחרתי להיות משרתת ציבור".

פלמור התייחסה גם למאבקים הפוליטיים ולחזון שהיא ביקשה לקדם במהלך כהונתה: "ניהלתי במשך חמש שנים וחצי ארגון ענק בתנאים של חוסר ודאות, עם שלטון שמאיים להתפרק ולהרכיב את עצמו מחדש כל כמה חודשים. זכינו להכרה מכל שותפינו בממשלה.

"בחמש שנים וחצי האחרונות נעשה ברור לכולם שאנחנו משרד חברתי, כשהשירותים שאנו נותנים הם שירותים חברתיים כמו חינוך בריאות ורווחה. לצד זה תרמנו את תרומתנו לכלכלה הישראלית, כמו המאבק בהלבנת הון. התחייבתי לא לעמוד בשום קצה, ולהושיב סביב אותו שולחן אנשים שלא העלו על דעתם לשבת באותו שולחן", הוסיפה.

פלמור הדגישה את מקומה של הממלכתיות בשירות הציבורי, ובכך שלחה רמז עבה אל שני שרי המשפטים האחרונים, שהביעו לא פעם ולא פעמיים תפישה שונה לגבי מקומם של עובדי המדינה במשרדי הממשלה. "אל תנכסו את עובדי המדינה לשום צד. עובדי המדינה מחויבים לעבוד במקצועיות. הממלכתיות של היום אינה כור ההיתוך של בן-גוריון, אלא גרסה מודרנית שרואה את הקולות השונים ומחויבת לתת לכולם מקום.

"אני גאה לעלות במדרגות הבניין הזה ולראות חילונים, דתיים, חרדים, יהודים וערבים, ילידי הארץ ועולים צעירים ומבוגרים, בוגרי מכללות ואוניברסיטאות - כולם עם אש יוקדת בעיניים, שעבורם השירות הציבורי הוא ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות, עובדים יחד כתף אל כתף.

"אני משאירה ארגון שלא מתנצל על כך שהוא נותן מענה לחלשים בחברה. כל מי ששופט אותנו ומבקר אותנו יום יום שעה שעה - בואו הצטרפו לשירות הציבורי. בסיומי את תפקידי נשארה רק קרן טרנר כאישה היחידה בתפקיד מנכ"לית משרד התחבורה. אני קוראת לנשים להתמודד לתפקידים בכירים בשירות הציבורי", סיכמה פלמור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker