נשיא המכללה למינהל ביקש למנוע דיון בהדחתו; בית הדין לעבודה דחה את הבקשה

בבקשתו כתב נשיא המכללה, פרופ' אורן קפלן, כי הסיבה לזימונו לישיבת שימוע היא החלטתו למנות רקטור וסגן לעניינים אקדמיים ■ שופטת ביה"ד לעבודה: "כל עוד לא התקבלה החלטה בעניינו של קפלן - אין מקום להתערבותנו"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
אורן קפלן
אורן קפלןצילום: תומר אפלבאום

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דחה שלשום (ו') את בקשתו של נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל, פרופ' אורן קפלן, למנוע את כינוסו של חבר הנאמנים של המכללה כדי לדון בהדחתו מתפקידו. קפלן, שמכהן בתפקיד מ-2017, הגיש ביום חמישי בקשה דחופה למתן צווי מניעה זמניים וקבועים הנוגעים לכינוסה של ישיבת חבר הנאמנים של המכללה שנקבעה למחר.

בסוף מאי התקבלה החלטה בישיבת דירקטוריון במכללה לזמן את קפלן לשימוע בטרם פתיחת הליך העברה מכהונה. בבקשתו בפני בית הדין לעבודה כתב קפלן כי הסיבה לזימונו לישיבת שימוע בפני הדירקטוריון, היא החלטתו למנות רקטור וסגן לעניינים אקדמיים במקומה של פרופ' אורנה בן נפתלי, שכיהנה בתפקיד זה.

קפלן טען כי הדירקטוריון לא יכול להעביר את הנשיא מתפקידו - אלא רק חבר הנאמנים של המכללה למינהל, ולכן, לטענתו, החלטת הדירקטוריון לזמנו לשימוע נעשתה בחוסר סמכות.

המכללה למינהל ראשון לציון
המכללה למינהל ראשון לציוןצילום: תומר אפלבאום

השופטת חופית גרשון-יזרעאלי ציינה בנימוק להחלטה כי "מקריאת הבקשה, לא עולה כי מתקיימות נסיבות חריגות המצדיקות חריגה מהכלל. כל עוד לא התקבלה החלטה בעניינו של קפלן - אין מקום להתערבותו של בית הדין".

המתחים בצמרת המכללה אינם דבר חדש, כפי שפורסם ב-TheMarker ביוני. המכללה למינהל מצויה במשבר חריף מבחינת היחסים בין קפלן לבין הגופים שמנהלים אותה - ההנהלה, בראשותו של המנכ"ל רפי גמיש; והדירקטוריון בראשות היו"ר, אבי בלשניקוב, שבין היתר שימש בעבר יו"ר ערוץ עשר ומנכ"ל משרד התקשורת.

קפלן הואשם על ידי הדירקטוריון כי התנהלותו פוגעת במכללה. מנגד טען קפלן כי ההנהלה והדירקטוריון מנסים להשתלט על התחום האקדמי במכללה, וכי קיבל מהוועד המנהל מכתב שלפיו ברצונם לערוך לו הליך שימוע - לאחר שהתריע על אי-סדרים וניגודי עניינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker