בגלל חוב של פחות ממיליון שקל: בית המשפט הכריז על הבן של לב לבייב פושט רגל

שלום לבייב לא שיתף פעולה ולא התנגד להליך פשיטת הרגל שנפתח נגדו ■ בבעלותו החלקית בית בסביון שנרכש מנוני מוזס ב-10.5 מיליון שקל

אפרת נוימן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
לב לבייב
לב לבייבצילום: עופר וקנין

שלום לבייב, בנו של איש העסקים לב לבייב, הוכרז בשבוע שעבר פושט רגל בשל חוב הנמוך ממיליון שקל - כך החליטה השופטת יסכה רוטנברג מבית המשפט המחוזי מרכז. זאת, לאחר ששלום לבייב לא שיתף פעולה בהליך שנפתח נגדו על ידי בנק לאומי, לא הופיע לדיונים ולא הביע התנגדות.

השופטת כתבה בהחלטה שנתנה כי "לא ברורה התנהלות החייב שעה שלכאורה יש בידיו נכסים. עם זאת, שעה שהחייב אינו משתף פעולה בהליך ולא הביע התנגדות להכרזתו, הבקשה תיעתר והחייב יוכרז פושט רגל". עיקר הנכסים שאליהם מכוונת השופטת הוא וילה בסביון שרכש אביו ב-2015 עבור שלום ורעייתו מידי נוני מוזס, בעל השליטה ב"ידיעות אחרונות", תמורת 10.5 מיליון שקל.

שלום לבייב, 40, הוא ילדם השני מתוך תשעה של לב ואולגה לבייב. בסוף 2017 הגיש בנק לאומי תביעה כספית נגדו ונגד רעייתו, לאחר שלא החזירו לבנק חוב של כ-130 אלף שקל בגין אשראי שניתן להם. לאחר שלא הוגש מטעמם כתב הגנה, ניתן פסק דין המחייב את הזוג לשלם לבנק את החוב, שצובר ריבית של 15% בשנה.

התשלום לא בוצע ובית המשפט הוציא לשלום לבייב התראת פשיטת רגל. בהמשך ניתן צו כינוס לבקשת הבנק, ועו"ד ערן קאופמן מונה למנהל המיוחד לנכסיו של לבייב הבן. עוד נקבע כי עליו לשלם בכל חודש 500 שקל לנושיו. המנהל המיוחד אישר ארבע תביעות חוב שהוגשו נגד לבייב בסך 700 אלף שקל, והוא מעוניין למכור את הווילה לטובת החזר חובות לנושים.

שלום לבייב
שלום לבייבצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של שלום לבייב

לבייב אינו משתף פעולה עם המנהל המיוחד, אינו משלם את התשלום שנקבע לו והוא גם לא התגונן בהליכים המשפטיים שנפתחו נגדו. לא הוא או עורך דין מטעמו התייצבו לדיונים. בתחילת יוני התקיים דיון בבית המשפט ללא התייצבותו והשופטת העלתה את החשש ששלום לבייב אינו מודע להליך שמתנהל נגדו, מכיוון שהוא לא מתגורר בבית שאליו נשלחו ההודעות הרלוונטיות – ולכן היא נתנה לו אפשרות נוספת להתנגד להליך ולהביע את עמדתו. לאחר שהוכח כי קיבל הזמנה לדיון אך לא הגיע, הוא הוכרז פושט רגל.

בהחלטה שנתנה השופטת לפני כשבוע היא קבעה כי שלום לבייב ישלם בכל חודש 500 שקל לטובת נושיו (חיוב שממנו התעלם עד כה) ויגיש דו"ח חודשי של הכנסות והוצאות. כמו כן נאסר עליו לצאת מהארץ.

לב לבייב הוא החשוד המרכזי והנוכח הנעדר בלב פרשת הברחת היהלומים בחברת LLD שבשליטתו. לב לבייב ושורה של בכירים ב-LLD חשודים בהברחה שיטתית של יהלומים לישראל, ללא דיווח, בהיקף של 300 מיליון שקל לפחות בשנים 2018-2008. הברחת היהלומים נעשתה לכאורה באמצעות רשת של בלדרים שהבריחו את היהלומים בתוך גופם. האדם שעמד בראש קבוצת הבלדרים חתם על הסכם עד מדינה והפליל את לב לבייב, וכן את בנו זבולון, ששימש מנכ"ל החברה. לבייב מנהל מו"מ עם משטרת ישראל והפרקליטות על התנאים שבהם יגיע לישראל לצורך חקירתו.

במסגרת החקירה שנפתחה בנובמבר 2018 נתפסו נכסים ששייכים ללב לבייב, ועוקלו בין השאר זכויותיו (50%) באחוזה שבנה בסביון והזכות שיש לו בווילה שנרכשה ממוזס. עם זאת, בהליך פשיטת הרגל לא השתמע כי העיקול צפוי להשפיע על אפשרות המכירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker