"הפרה את ההסכם": טורבו טקסטיל תובעת את המשביר לצרכן ב-43 מיליון שקל

טורבו טקסטיל טוענת כי המשביר לא העבירה לידיה את נתוני העסקות שבוצעו כפי שהתחייבה ■ המשביר: "תביעה מופרכת. תוצאות בדיקה שנערכה על ידי גורם בלתי תלוי הובילו לכך שהתובעת חזרה בה מכל טענות המרמה"

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של המשביר לצרכן בירושליםצילום: אמיל סלמן
ביני אשכנזי

טורבו טקסטיל הגישה ביום חמישי תביעה נגד המשביר 365 החזרות והמשביר לצרכן בתי כלבו על סך כ-43 מיליון שקל לבית המשפט המחוזי בתך אביב.

לפי כתב התביעה, המשביר התחייבה להעביר מדי חודש לטורבו טקסטיל דו"ח על המכירות שבוצעו באותו החודש. טורבו טקסטיל טוענת כי הדו"חות שהועברו לידיה עברו מניפולציות, וכן כי אלה דו"חות שקשה לעקוב אחר הנעשה בהם.

התובעת מוסיפה כי המשביר לא העבירה לידיה את נתוני העסקות שבוצעו בסחורה. התביעה הוגשה על ידי עו"ד מיכאל נאור ממשרד קלינמן נאור ושות' עורכי דין.

הליכי גישור במשך חמש שנים

טורבו טקסטיל טוענת כי היא שכרה מומחה חיצוני שביצע בדיקה. הוא מצא כי המשביר הפחיתה מהתמורה שהיתה אמורה להעביר בגין המוצרים שנמכרו כ-43 מיליון שקל – ומכאן גובה התביעה.

זו אינה הפעם הראשונה שהצדדים מעבירים את היחסים ביניהם לפסים משפטיים. לפי כתב התביעה, בין הצדדים נוהלו בעבר הליכי גישור במשך חמש שנים בפני עו"ד עמוס גבריאלי אך אלה לא צלחו.

עו"ד צבי בר נתן מגולדפרב זליגמן, מסר בשם המשביר: "זו תביעה מופרכת, דבר שידוע היטב לתובעת. תוצאות בדיקה יסודית וממושכת שנערכה על ידי גורם בלתי תלוי גרמה לתובעת לחזור בה מכל טענות המירמה וההטעיה, אותן היא שבה וטוענת באופן חסר תום לב כיום.

"התובעת קיבלה מדי חודש, במשך שנים רבות, את דו"חות מכירת מוצריה והתקבולים המגיעים לה בגינם, ואישרה אותם בכתב ובעל פה. טענותיה של התובעת, המופרכות כאמור, התיישנו ממילא זה מכבר ואין להן דבר ועניין עם רמי שביט, ששמו שורבב לתביעה למטרות לחץ פסול.

"במסגרת בדיקה שבוצעה על ידי הצדדים, לפני ולפנים משורת הדין, המשביר פתחה את כל מערכותיה לבדיקה, בעוד שטורבו טקסטיל בחרה להסתיר את הנתונים הרלוונטיים לבירור טענותיה ובכך אף הפרה את הסדר הגישור שנערך בין השתיים - והביאה לכדי ביטולו אחרי שהמשביר השקיעה משאבים כספיים עצומים בהליך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker