המשטרה חוזרת לאכוף עבירות תנועה עם מצלמות המהירות השנויות במחלוקת

לאחר קבלת אישור מהפרקליטות, האכיפה באמצעות מצלמות א-3 תחודש באופן מלא - והנפקת הדו"חות תימשך ■ משטרת ישראל: "נמצא כי המערכת אמינה ומדויקת"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מצלמת מהירות
מצלמת מהירותצילום: אריאל שליט

מצלמות המהירות השנויות במחלוקת א-3 חוזרות לאכוף עבירות תנועה, כך מסרה הערב (חמישי) משטרת ישראל. "המצלמות יחזרו לתעד עבירות תנועה ולהנפיק דו"חות לנהגים הנוסעים במהירות החורגת מהמותר בחוק, ובכך מסכנים את חייהם ואת חיי משתמשי הדרך", ציינו במשטרה.

"בחודשים האחרונים פעלה המשטרה בתיאום מלא עם פרקליטות המדינה לקבלת חוות דעת מקצועיות מכלל הגורמים הרלוונטיים, על מנת לבסס את אמינות ודיוק מערכת א-3 במישור המשפטי", נמסר בהודעה מדוברות המשטרה. "לאחר קבלת כל חוות הדעת הנדרשות, נמצא כי מערכת א-3 אמינה ומדויקת, וניתן אישור מפרקליטות המדינה לחדש את האכיפה ובהתאם לחזור ולהנפיק דו"חות".

המשמעות של המהלך היא חידוש מלא של האכיפה באמצעות המצלמות. כתוצאה מכך, גם ההליכים הנוגעים לדו"חות הזמנה לדין ודו"חות שבהם הוגשה בקשה להישפט אשר מתנהלים בבית המשפט - ימשיכו כסדרם. בתקופה הקרובה תימסר הודעה לגבי דו"חות שטרם נקבע לגביהם מועד משפט, ואשר בעניינם נשלחה הודעה לנהגים בדבר ביצוע עבירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker