תיראו מופתעים: עו"ד ערן שחם-שביט מפרשת המסרונים עובר למשרד עו"ד פרטי

שחם-שביט מצטרף למשרד עורכי הדין של עודד סבוראי, המתמחה בעבירות צווארון לבן ■ זאת, אף שבית המשפט קבע כי יש לאפשר לו לשוב לתפקידו ברשות ני"ע, לאחר שהסתבך בפרשת התכתובת החריגה בינו לבין שופטת השלום רונית פוזננסקי-כץ

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד ערן שחם-שביט בדיון בבית-המשפט
עו"ד ערן שחם-שביט בדיון בבית-המשפט צילום: תומר אפלבאום

עו״ד ערן שחם-שביט, היועץ המשפטי לשעבר של מחלקת חקירות ומודיעין ברשות לניירות ערך, עוזב את השירות הציבורי ומצטרף כשותף למשרד עורכי הדין של עודד סבוראי, המתמחה בתחום הצווארון הלבן. המשרד המשותף של השניים יקרא "סבוראי שחם-שביט". 

הקשר בין סבוראי לשחם-שביט התהדק סביב ההליך המשמעתי והמשפטי שגררה "פרשת המסרונים", שנחשפה בפברואר 2018 בחדשות 10, ערב הארכות המעצר בתיק 4000. בדיון בבית המשפט, צולם מסך הטלפון של עו"ד שחם-שביט, ובו תכתובת חריגה עם השופטת השלום רונית פוזננסקי-כץ, על הנחקרים שעתידים לבוא בפניה להארכות מעצר.

השופטת רונית פוזננסקי כץ
השופטת רונית פוזננסקי-כץצילום: אוליבייה פיטוסי

מהמסרונים שפורסמו התקבל הרושם שהפרקליט והשופטת תיאמו את תוצאת ההליך, מה שעורר סערה גדולה ותגובות נזעמות. בהמשך פורסמה התכתובת המלאה בין השניים, שבה התברר כי שחם-שביט דווקא העביר לשופטת מסרים מתונים ביחס לחשודים, ואפילו ביקר את גישת המשטרה שהחמירה, לשיטתו, עם החשודים בתיק.

זמן קצר לאחר שבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה דחה את ההסדר שנערך עם שחם-שביט ובית המשפט המחוזי הפך את ההחלטה וקבע שיש לאפשר לפרקליט לשוב לתפקידו ברשות לניירות ערך - החליט שחם-שביט באופן מפתיע על התפטרות מהרשות. 

ההתכתבות בין השופטת רונית פוזננסקי כץ, לעו"ד ערן שחם שביט
ההתכתבות בין עו"ד שחם-שביט לשופטת פוזננסקי-כץצילום: ערוץ עשר

במהלך 11 השנים שבהן שימש שחם-שביט פרקליט, הוביל תיקים מהבולטים שניהלה הרשות לניירות ערך ופרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה), ובהם תיק הרצת מניות אי.די.בי, פרשת השוחד בחברת החשמל (תיק סימנס) וחקירת עסקת בזק-יס - שהפכה בהמשך לתיק 4000. בנוסף, ייצג שחם-שביט את המדינה בתיק חפציבה, ובתיק הונאה כלכלית בפרופיל ציבורי גבוה כמו פרשות קרן קלע, קרן אור ויוטרייד.

משרדו של סבוראי ייצג, בין היתר, את עד המדינה בפרשת ישראל ביתנו, אמנון ליברמן; תא״ל אופק בוכריס בפרשת החשד לאונס, תיק שנגמר בהרשעה בבעילה אסורה בהסכמה וכן את תא״ל ארז וינר בפרשת הרפז.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker