"בלי תביעות נגד עיתונאים": לשכת עורכי הדין משכה את התביעה נגד שרון שפורר

התביעה נגד שפורר הוגשה ב-2017 בעת כהונת ראש הלשכה הקודם, אפי נוה ■ ראש הלשכה הנכנס, אבי חימי: "אין מקום להגיש תביעות אישיות כנגד עיתונאים, הגם שלא פעם הם טועים באופן הסיקור ובהצגת העובדות"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שרון שפורר מקלידה
שרון שפוררצילום: חיים טרגן

המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין התכנסה היום (ג׳) בנצרת. בפתח הישיבה הודיע ראש הלשכה הנכנס, עו"ד אבי חימי, כי הוא מעלה לדיון ולהצבעה את האפשרות לבטל את תביעת לשון הרע שהגישה הלשכה נגד עיתונאית המקום הכי חם בגיהנום שרון שפורר.

התביעה נגד שפורר הוגשה ב-2017 בעת כהונת ראש הלשכה הקודם, עו"ד אפי נוה, שהוא גם צד לתביעה - יחד עם לשכת עורכי הדין. עילת התביעה היתה פרסומי תחקירים שונים של שפורר אודות הלשכה. נוה הסכים למשוך את התביעה האישית שלו נגד שפורר ונראה שגם הלשכה תמשוך את ידיה מהתביעה.

אבי חימי בכנס לשכת עורכי הדין
ראש הלשכה הנכנס, עו"ד אבי חימי, בכנס לשכת עורכי הדיןצילום: ליאב פלד

עו"ד חימי אמר: "אמש שוחחתי עם ראש הלשכה היוצא, עו"ד אפי נוה, ושכנעתי אותו כי בעת הזו הדבר הנכון לכולם הוא לוותר על התביעה האישית שלו נגד שרון שפורר. עו"ד נוה נמצא במקום אחר עכשיו, הוא קיבל את המלצתי והסכים למחוק את תביעתו האישית, בדומה להמלצתי לחברי המועצה.

"אם וכאשר תתקבל עמדתי בישיבה היום, על ידי רוב חברי המועצה, נמסור על כך הודעה לבית המשפט בהתאם. תקשורת ביקורתית היא נשמת אפה של הדמוקרטיה, אנו רואים בה ערך עליון ועלינו להסיר כל חשש מלרפות את ידיה, גם אם הדברים לא תמיד יהיו נעימים לאוזנינו. זו ההזדמנות, לטעמי, להדגיש כי אין מקום להגיש תביעות אישיות כנגד עיתונאים, הגם שלא פעם הם טועים באופן הסיקור ובהצגת העובדות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker