פרשת רונאל פישר: קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה ישתחרר מהכלא

מלכה ריצה ארבע שנות מאסר מתוך שבע שנים שנגזרו עליו ■ הוא הודה בקבלת שוחד מרונאל פישר - שמשפטו עדיין מתנהל - בתמורה להדלפת מידע מחקירות ■ ועדת השחרורים: "הוא היחיד שנתן את מלוא הדין בפרשה הסבוכה הזו"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ערן מלכה
ערן מלכהצילום: עופר וקנין

קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה ישתחרר מהכלא, לאחר שריצה ארבע שנים מתוך שבע שנות מאסר שנגזרו עליו. ועדת השחרורים החליטה היום (ה') לקצר את עונשו של מלכה, שהורשע ביוני 2015 על פי הודאתו בקבלת שוחד בתמורה להדלפת מידע מחקירות, מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט.

הודאתו של מלכה ניתנה לאחר שחתם על הסכם עד מדינה עם המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש). במסגרת ההסכם, הוא התחייב לספק מידע מפליל על רונאל פישר ופרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד. בתמורה, התחייבה המדינה שלא לנקוט נגדו באמצעי אכיפה וחילוט כלכליים ולא לפגוע בפנסיה שלו. משפטם של הנאשמים האחרים בפרשה, ובהם פישר, עדיין מתנהל. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על מלכה 8 שנות מאסר, אך הוא ערער לבית המשפט העליון שקיצר את עונשו בשנה.

ועדת השחרורים ציינה בהחלטתה כי "האסיר הוא למעשה היחיד שנתן את מלוא הדין בפרשה הסבוכה הזו, שכן נגד יתר הנאשמים התיק עדיין מתנהל, ואילו האסיר שבפנינו הודה במיוחס לו כבר בשלב החקירה ומסר עדויות מפורטות. מסע החרטה האישי של האסיר החל למעשה כבר בשלב החקירה מבלי שהוא ביקש לעצמו תמורה כלשהי". כחלק מתנאי השחרור, מלכה יתייצב במשטרה אחת לשבועיים וישהה במעצר בית בשעות הלילה. 

במהלך שירותו חלק מלכה פרטים רגישים מתוך מידע שאליו נחשף במסגרת תפקידו במשטרה עם פישר, שהפך לשותף סוד שלו, לצורך קידום ענייניהם הכלכליים-המשותפים. בחקירתו במח"ש טען מלכה כי הסתנוור מהכריזמה של פישר, נכנס למלכודת דבש והיה שתוי מהוויסקי שבו פישר השקה אותו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker