בית המשפט המחוזי הפסיק את השעייתו של עו"ד ברק כהן מלשכת עורכי הדין

כהן הושעה מהלשכה בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו במסגרת פרשת "באים לבנקים" ■ בית המשפט החליט להפסיק את ההשעיה שלו לאחר חתימה על הסדר טיעון

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
עו"ד ברק כהן
עו"ד ברק כהןצילום: מוטי מילרוד

בית המשפט המחוזי בירושלים הורה היום (ד') לעוצר את השעייתו של עו"ד ברק כהן מחברות בלשכת עורכי הדין. משמעות ההחלטה של בית המשפט היא כי כהן יוכל לשוב ולייצג לקוחות וכן להעניק ייעוץ משפטי כעורך דין.

כהן עומד בראש באים לבנקאים - תנועת מחאה שחבריה נהגו להגיע לבתיהם של בנקאים בכירים ולמחות בקולניות, לעתים באמצעות מגפון. לפני כשנה, הושעה כהן באופן זמני מהלשכה, בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו בפרשת באים לבנקאים. כתב האישום כלל, בין היתר, אישומים על יצירת מהומה במקום ציבורי, פגיעה בפרטיות, סחיטה באיומים והטרדה.

ההחלטה להשעות את כהן מחברות בלשכת עורכי הדין התקבלה על ידי ועדת האתיקה המחוזית במחוז תל אביב של הלשכה, בעקבות כתב האישום שהגישה הפרקליטות נגדו. בסוף מאי השנה, הודיעה הפרקליטות לבית משפט השלום בתל אביב כי חתמה על הסדר טיעון עם ברק כהן וחברי קבוצת באים לבנקאים, שמביא למחיקה של מרבית האישומים שהוגשו נגדם בשל פעולות מחאה נגד ראשי המערכת הבנקאית.

כהן הודה במסגרת הסדר הטיעון בעבירות של פגיעה בפרטיות בגין חלוקת כרזות מחוץ לביתה של מנכ"לית בנק לאומי היוצאת, רקפת רוסק עמינח, שבהם נכתב "דנה לא אשמה שאמה פושעת". כהן יודה בעבירה נוספת של פגיעה בפרטיות בגין הפגנה מחוץ לבית ספרה של בתה של המנכ"לית, וכן יודה שהטריד את רוסק עמינח בכך שהתקשר אליה וחשף את קוד הגישה שבו השתמשה לצורך סינון שיחות, התקשר לגיסה ובהמשך לאמה ופרסם את תיעוד השיחות בפייסבוק.

בעקבות כך, הגישה פרקליטת ועדת האתיקה של הלשכה, עו"ד אשרת חנוך, בקשת עדכון לבית המשפט המחוזי בירושלים, שבה נכתב כי "נוכח התפתחויות שחלו באחרונה בהליך הפלילי המתנהל בעניינו של כהן בבית המשפט בתל אביב ובמרכזו הרשעתו של כהן במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן, שכלל עבירות של פגיעה בפרטיות בלבד, החליטה ועדת האתיקה של מחוז ת"א שלא לעמוד על השעייתו הזמנית של כהן".

מברק כהן נמסר בתגובה: "מ-2011 אני ושותפי צועדים במסע פוליטי מורכב. חלקו בחיבור מרגש עם קהילות הנפגעות מהמשטר וחלקו במאבק ישיר מול גורמים הנחשבים בעינינו כפוגעניים. ההליכים השונים, כמו גם ההשעייה הם חלק מובנה למסע הפוליטי הזה. אלה חלק ממחירים שאדם הפועל נגד המשטר צריך לקחת בחשבון מראש. ברוך ה', הסתיים היום תשלום אחד מן המחירים. מודה גם לעו"ד אבי חימי, אשר נותן בהחלטה זאת גם ביטוי לרוח חדשה בלשכת עו"ד. מברך ומקווה שרוח זאת תתגשם בעוד מוקדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker