פרשת ישראל ביתנו: יועצת שר החקלאות לשעבר תישלח ל-10 חודשי מאסר

במסגרת הסדר טיעון, תודה טלי קידר כי קיבלה שוחד מיועץ התקשורת רונן משה, ובתמורה הביאה לכך שמשרד החקלאות ירכוש זמן פרסום בערוצים המסחריים באותה תקופה

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דיון הארכת מעצר טלי קידר
דיון הארכת מעצר טלי קידרצילום: מוטי מילרוד

במסגרת הסדר טיעון כחלק מפרשת ישראל ביתנו, תודה טלי קידר, ששימשה יועצת לשר החקלאות בתקופה המדוברת, יאיר שמיר, בעבירה של שוחד. לפי ההסדר, על קידר יוטל עונש של עשרה חודשי מאסר בפועל.

קידר תודה שקיבלה שוחד מיועץ התקשורת רונן משה, ובתמורה הביאה לכך שמשרד החקלאות ירכוש זמן פרסום בערוצים המסחריים (2 ו-10 באותה התקופה), ברצועת הפרסום הנחשבת, דקה לשמונה, בסכום של 2.3 מיליון שקל לפני מע"מ.

לפי כתב האישום, משה נהנה מעמלה של 360 אלף שקל כתוצאה מהעסקה, שאותה קיבל מחברת גריי קונטנט של משרד הפרסום אדלר חומסקי, המפעילה את דקה לשמונה. קידר תודה כי הגיעה עם משה לסיכום, שלפיו תקבל נתח מרווחיו של משה, שעה שהיתה עובדת ציבור. לפי כתב האישום, השניים סיכמו על תשלום של 90 אלף שקל לקידר, אך בפועל היא קיבלה רק 56 אלף שקל.

רונן משה, הנאשם באותו הליך יחד עם קידר, עמד באחרונה במרכז החשיפה של גידי וייץ ב"הארץ", שלפיה גיל מסינג - עד לא מכבר המועמד המוביל לתפקיד דובר צה"ל - שימש מקור משטרתי. מסינג נשלח על ידי חוקרי הפרשה להקליט את משה ולסייע בהוכחת אשמתו במסגרת פגישה בין השניים בשיאה של החקירה, ב-2015.

בזמן החקירה היה מסינג בקשר קרוב עם אמנון ליברמן, אחד מעדי המדינה בפרשה. ליברמן היה שרוי במצב נפשי קשה באותה התקופה, והתקשה לעמוד בחלקו בהסכם עד המדינה – שכלל מאמצים אקטיביים להפליל את החשודים האחרים בתיק. בעקבות הפרסום ב"הארץ", הודיע מסינג כי הוא מוותר על המינוי ובמקומו מיועד לתפקיד תא"ל הדי זילברמן.

משפטו של משה מוסיף להתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב. באחרונה נדחתה בבית המשפט העליון בפעם השנייה בקשתו של משה לפסול את השופט הדן בתיק נגדו, מרדכי לוי. בקשת הפסילה נסמכה על גילוי נאות שנתן השופט, כשגילה כי בתו שימשה מתמחה במחלקה הכלכלית בפרקליטות שליוותה את החקירה, בזמן שבו התנהל התיק במשטרה.

בין משה לבין הפרקליטות התקיימו בעבר מגעים להסדר בתיק, שלא עלו יפה. את התיק מנהלים מטעם המדינה עוה"ד ליאור אחרק וענבל לוי, מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker