הישראלי החשוד בעוקץ נשים שכר בעבר את דירתו של אייל גולן

שמעון יהודה חיות, הישראלי החשוד במעשי הונאה מגוונים ברחבי העולם תוך התחזות לבנו של אייל היהלומים לב לבייב, שכר ב-2017 את דירת היוקרה של הזמר אייל גולן - אך הפסיק לשלם עבורה

אורי בלאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אייל גולן צילום: דניאל בר און

שמעון יהודה חיות, הישראלי החשוד במעשי הונאה מגוונים ברחבי העולם תוך כדי התחזות לבנו של אייל היהלומים לב לבייב, שכר את דירת היוקרה של הזמר אייל גולן - אך הפסיק לשלם עבורה.

ל-TheMarker נודע כי ב-2017 שכר חיות (ששינה את שמו לסיימון לבייב במשרד הפנים) את דירתו של הזמר אייל גולן בתל אביב, בתמורה ל-227 אלף דולר. אדם שביקר את חיות בדירה סיפר שחיות נהג לארח בה נשים שונות, על פניו בין השאר כדי להציג את הונו לכאורה.

על פי זכרון הדברים בין חיות לגולן, היתה אמורה הדירה המפוארת להיות מושכרת לתקופה של שנה. על פי זכרון הדברים, הבית כולל ארבעה מפלסים, בריכה פרטית, 2 סאונות ומרוהט ברהיטי יוקרה. חיות הפקיד שטר חוב של חצי מיליון שקל כערבות על הדירה. רני רהב, דוברו של גולן, אישר כי הדירה אכן הושכרה, אך הוסיף כי החוזה החזיק מעמד חודש אחד בלבד, מכיוון שחיות לא עמד בתשלומים לגולן.

שמעון יהודה חיות ישראלי חשוד בסדרת הונאות נעצר באתונה יוון
שלושה דרכונים שבהם השתמש שמעון חיות, לכאורה

חיות, בן 28, נעצר ביום שישי בבואו לצאת מיוון כשברשותו דרכון החשוד כמזויף. קורבנותיו מתפרסים על פני -7 מדינות לפחות: ישראל, נורבגיה, שוודיה, גרמניה, פינלנד, אנגליה, שווייץ וארה"ב. הוא צפוי להיות מוסגר לישראל בקרוב. 

מעשיו של חיות החלו להיחשף בפברואר השנה: לאחר עבודת תחקיר מאומצת בת חצי שנה שחצתה גבולות ויבשות, איתרו עיתונאי העיתון הנורבגי VG את חיות במינכן שבגרמניה. צוות העיתון החל להתעניין בחיות לאחר שהתברר כי בחורה נורבגית צעירה שהכירה את חיות דרך אפליקציית "טינדר" נפלה ברשתו והלוותה לו מאות אלפי דולרים שמעולם לא הוחזרו לה. במהלך התחקיר התברר כי חיות הוא לכאורה נוכל סדרתי, שהפיל ברשתו אנשי עסקים ונשים, בין השאר תוך כדי התחזות לבנו של היהלומן לב לבייב.

בימים אלה ניצב גולן במרכזה של סערה ציבורית, בעקבות תחקיר של גיא מרוז ואורלי וילנאי ששודר אמש ברשת 13. בתחקיר נחשף המנגנון שהפעילו לכאורה אייל גולן ואנשיו בכדי לקיים יחסי מין עם מעריצות. "לא הייתי בהכרה מלאה. הנהג נכנס, הייתי באמצע, אייל מאחוריי, ואז הנהג גמר, אנחנו המשכנו", סיפרה אחת מהן.

אייל גולן הגיב לתחקיר, ואמר בין היתר: "אני דוחה את הרצון של אורלי וגיא להיכנס לחיי הפרטיים. חיי הפרטיים הם כלשונם, פרטיים. והם רק שלי. לצערי התוכנית ניסתה לקיים 'חקירה פרטית' על אירוע שקרה לפני כשבע שנים באופן שלא נעשה מעולם בתקשורת הישראלית ואשר למעשה סותר את החלטת הפרקליטות והמשטרה, שסגרו את התיק בתוך שלושה חודשים בלבד. חשוב לציין כי פעלתי ואני פועל ואפעל תמיד רק על פי החוק". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker