10.5 שנות מאסר לגננת ממודיעין שהורשעה בעוקץ נדל"ן של בני משפחה, חברים ובנקים

הרשעתה של מיכל קליינמן-זעירא משקפת את חומרת פשעיה, קבע השופט – לרבות ביחס לסכומי הכסף, מידת הפגיעה, השיטתיות, עזות המצח וההיקף החוזר של המעשים

אפרת נוימן
מיכל קליינמן זעירא
מיכל קליינמן זעיראצילום: תומר אפלבאום

בית המשפט גזר היום על מיכל קליינמן-זעירא - גננת ממודיעין, עונש של 10.5 שנות מאסר (בניכוי התקופה שכבר ריצתה) וקנס של 1.2 מיליון שקל, או 18 חודשי מאסר במקומו. קליינמן-זעירא הורשעה במארס בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, זיוף ועבירות נוספות. 

לפי הכרעת הדין, קליינמן-זעירא ביצעה במשך תקופה ממושכת שורה של מעשי הונאה ומרמה כלפי מקורביה – בני משפחה, מכרים וחברים – והן כלפי בנקים וגורמים פרטיים. היא רכשה נדל"ן כשאת חלקו הפכה לנכסים מניבים ובהמשך רכשה מספר מגרשים שעליהם בנתה בתים ומכרה אותם ברווח. היא החלה ליצור לעצמה תדמית של יזמת נדל"ן מצליחה והציעה לסביבתה הקרובה להשקיע אצלה. במסווה של עסקות נדל"ן היא הציגה מצגי שווא שכללו מסמכים מזויפים, נטלה הלוואות מבנקים והורשעה גם בעבירות מסים והלבנות הון. סכום המרמה הסתכם בכ-19 מיליון שקל מתוכם נתפסו 2.3 מיליון שיחולקו בין הקורבנות לפי יחס הנזק שנגרם להם. 

השופט ארז יקואל מבית המשפט המחוזי מרכז קבע כי ההרשעה של קליינמן-זעירא משקפת חומרה יתרה מכל זווית אפשרית – לרבות ביחס לסכומי הכסף, מידת הפגיעה, השיטתיות, התחכום, עזות המצח וההיקף החוזר של מצגי השווא והשימוש במסמכים מזויפים. עם זאת, על פי הכרעת השופט, הנסיבות האישיות, החרטה שהביעה והעובדה שזוהי הסתבכות ראשונה בפלילים מצדיקים עונש שאינו ברף הגבוה ביותר אך בסמוך לו. 

כתב האישום מתאר 14 אישומים נפרדים. בהכרעת דין המשתרעת על פני 142 עמודים, הרשיע השופט את קליינמן-זעירא במרבית האישומים וזיכה אותה מחמת הספק מעבירה של מצג כוזב כלפי חברתה הטובה, מעבירות קשירת קשר עם נאשמים אחרים במטרה לסחוט את עו"ד יהודה זינגר, מעבירת מרמה שיוחסה לה בשני אישומים ומעבירת ניסיון לקבל דבר במרמה באישום אחר. 

קליינמן-זעירא הורשעה בין השאר במעשי מרמה וזיוף שכללו נטילת הלוואות של 6.3 מיליון שקל משלושה בנקים באמצעות מצגים כוזבים, ושימוש במסמכים מזויפים שלפיהם היא בעלת הכנסות מנכסים שונים שבבעלותה. אישום נוסף שבו הורשעה מתייחס לכך שמנהל סניף הבנק שבו היתה לקוחה העביר לה 3.5 מיליון שקל בעקבות מצגי שווא ומסמך מזויף. בגזר הדין שניתן היום גם נפסק לכל אחד מהמתלוננים פיצוי של כ-250 אלף שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker