ההסתבכות של באליגם: חובות של 22 מיליון שקל וגירעון חודשי של מאות אלפי שקלים

לפי בקשה לכינוס נכסים שהוגשה על ידי קרן קוגיטו קפיטל, החברה נמצאת במצב של חדלות פירעון מובהקת והיא אינה מתנגדת למינוי כונסים זמניים ■ "החברה הודיעה למבקשת כי היא מצויה בקשיים תזרימיים ובפיגור בתשלומים לספקים שונים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
באליגם

קרן קוגיטו קפיטל הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לכינוס נכסים ואכיפת שיעבודים לחברת סיטי לייף סטייל, המפעילה את אתר הקופונים באליגם. מהבקשה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין ממשרד ליפא מאיר ושות', עולה כי החובות של באליגם מסתכמים ב-22 מיליון שקל (כולל חוב לקוגיטו שהיא נושה מובטחת). 

סך הגירעון החודשי של החברה מגיע ל-300 אלף שקל בחודש ויתרות הזכות שלה הן 4.5 מיליון שקל. למרות המצב, עובדי החברה קיבלו את משכורת מאי. "החברה הודיעה למבקשת כי היא מצויה בקשיים תזרימיים ובפיגור בתשלומים לספקים שונים", נכתב.

לייף סטייל מפעילה את באליגם והיא חייבת לקרן קוגיטו קפיטל 10 מיליון שקל. לפי הבקשה, החברה נמצאת במצב של חדלות פירעון מובהקת ואין לה יכולת לעמוד בהתחייבויות שיש לה. היא אף הודיעה באמצעות עורכת דינה כי בנסיבות שנוצרו, היא לא מתנגדת למינוי כונס נכסים זמני כאשר הדבר לא יהווה הכרה בטענות או בזכויות של קוגיטו.

בבקשה נכתב כי מטרתה היא שכונסי הנכסים יגבשו תוכנית שתאפשר את המשך פעילות האתר מול לקוחות וספקים - ותיצור מנגנון שיבטיח כי עסקות תעשנה בתקופת כינוס הנכסים במנותק מחובות העבר. במקביל, כונסי הנכסים יפעלו באופן מיידי למימוש האתר.

אתר באליגם הוקם ב-2010. בתחילת פעילותו הוא נחל הצלחה מסחררת מול קהל הצרכנים הישראלי ורכש אתרים מתחרים בעסקות שהוערכו במיליוני שקלים, ובהם אתר האופנה ברנדה. לפי הערכות, האתר שהתמחה בשיטת מכירה המציעה אחוזי הנחה גבוהים למגוון מתחלף של מוצרים, מתקשה כעת להתחרות באתרים בחו"ל המציעים מוצרים דומים במחירים נמוכים וזמני משלוחים מהירים יותר. גורם משפיע נוסף הוא תחרות שנוצרה מאתרי מכירה גדולים בישראל, שמציעים מגוון דומה של מוצרים ומותגים מובילים. 

לפי הבקשה, בעלי המניות של האתר הם ליאור הנדלר, טל לב, קיידן קפיטל, או.אל.גרופ, גדעון מיצ'וניק וזיו יאנוס, שערבים לחלק מהחובות כלפי קוגיטו. המימון של הקרן, המשקיעה בעסקים בינוניים ניתן בתחילת 2018.

הקרן מבקשת את המינוי של אודי גינדס ושלומי פיליבה לכונסי נכסים זמניים, בנימוק שיציבות, ודאות והמשכיות הם מאפיינים חיוניים בקיום הפלטפורמה של באליגם ונדרשת החלטה מהירה בנושא.

עו״ד אמיר ברטוב, שותף בכיר במשרד ישראל שמעונוב, מסר מטעם באליגם: "התחרות העזה בתחום המסחר האלקטרוני, וכניסתם של שחקנים גדולים בינלאומיים לישראל כמו אמזון ושחקנים גדולים מקומיים כגון עזריאלי ושופרסל ואחרים, פגעה באופן קשה באתר באליגם. בחודשים האחרונים עשתה החברה כל מאמץ אפשרי לבצע עסקה למיזוג פעילותה עם גורם רלוונטי אחר, ולמרבה הצער הדבר לא הסתייע. החברה ומנהליה ימשיכו לעשות ככל יכולתם לסייע ללקוחות האתר ולספקים בכל דרך אפשרית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker