ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

דיון סוער מאוד התנהל אתמול (ד') בישיבת ועדת הבחירות של לשכת עו"ד שהתכנסה כדי לדון בביטול קלפיות לבחירות ללשכההוועדה מורכבת מנציגי הסיעות השונות בלשכה, אך לנציגים שמזוהים עם ראש הלשכה והמתמודד לראשותה, עו"ד אבי חימי, יש רוב בוועדה.

עו"ד נעמי עיני פלדמן, שמתמודדת בבחירות הקרובות מטעם סיעת דרך חדשה שבראשה עומד עו"ד ציון אמיר, אמרה כי "הישיבה הייתה סוערת מאוד". לדבריה, "על פי כללי לשכת עו"ד קביעת מיקומי הקלפיות צריכה היתה להתבצע עד ל-2.6, אך אתמול באמצע ישיבת הוועדה הוחלט לבטל מספר קלפיות בטענה כי עלות הפעלתן גבוהה מדי. כשביקשנו לקבל נתונים נאמר לנו שעלות כל קלפי יכולה להגיע עד אלפי שקלים."

נקודת המחלוקת בין המחנות הניצים, כפי שסיפרה ל-The Marker עיני פלדמן, הייתה בנוגע לקלפי מסוימת בבורסה ברמת גן - אזור הגדוש במשרדי עורכי דין. "ביקשו לבטל קלפי באזור הבורסה בשל עלות של 2,000 שקל, אך קלפי אחרת באזור עזריאלי, שעלותה 3,000 שקל, לא היוותה בעיה מצידם".

רגע השיא לדבריה היה כאשר הגיעו להצביע על ביטול הקלפיות. "לולא נאלצתי להסריט את ההצבעה לא הייתי מצליחה לעצור את ביטול הקלפיות. רק אחרי שאיימתי להגיש עתירה, נאמר לנו כי ההחלטות לבטל קלפיות נפסלו, בגלל שלוועדה לא הייתה סמכות בכלל לבטלן לאחר המועד שנקבע בכללי הלשכה".

מנגד, רועי אברהמוביץ מסיעת לשכה חזקה של אבי חימי, אומר כי "חשבנו שמספר הקלפיות היה מספיק וגרר עלות מיותרת ללשכה. לאחר התייעצות עם היועמ"ש של הלשכה, ממשרד עו"ד קסוטו, החלטנו בכל זאת להותיר את מספר הקלפיות על כנו - 153 קלפיות. ביטלנו אך ורק קלפי אחת בנתניה, משום שעיריית נתניה לא מצאה מקום עבור הלשכה".

עו"ד נעמי עיני פלדמןצילום: צילום: ראובן קופיצנסקי

אברהמוביץ התייחס גם לרגעים הסוערים בישיבה אתמול"אני מוחה על הניסיון של ציון אמיר לצייר אותנו ככאלה שמנסים למנוע הצבעה. עו"ד נעמי עיני פלדמן לא יכלה לעשות שימוש בסרטון וזו לא הייתה הסיבה שהחלטנו לא לבטל קלפיות. הסיבה היחידה היא חוות הדעת של היועץ המשפטי של הלשכה שקבע שאין לנו סמכות לבטל קלפיות. בבכיינות לא מנצחים בחירות, אלא בקלפי."

ציון אמיר מסר בתגובה: "מדובר בניסיון נואש ובלתי חוקי בעליל לגנוב בחירות. לא היתה מלכתחילה כל הצדקה לביטול קלפיות והראיה היא כי בסופו של דבר העמדה שלנו התקבלה והקלפיות לא בוטלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker