רגע לפני הבחירות בלשכת עורכי הדין: החברה הכלכלית זימנה עובדים לשימוע

החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין זימנה 18 עובדים לשימוע לפני פיטורים ■ הרקע: טענת ההנהלה כי החברה נמצאת בגירעון עמוק ■ יו"ר לשכת עורכי הדין, אבי חימי: "הבחירות בלשכה אינן צריכות להפריע למהלכים מקצועיים שצריכים להיעשות"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי
יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימיצילום: מוטי מילרוד
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

שוב לא שקט בחברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין. כמעט שבועיים לפני מועד הבחירות בלשכה - חברה בת שלה זימנה כ-18 מעובדי החברה לשימוע לפני פיטורים שייערך מחר (ה').

במכתב, שעליו חתום מנכ"ל החברה הכלכלית, פרי כהן, נכתב כך: "החברה בהליכי הידברות עם נציגות העובדים, וכולה תקווה שבהליכים אלה ניתן להגיע להבנות. חרף האמור, היה ולא יושגו הבנות במסגרת ההידברות, אין לחברה מנוס אלא להמשיך את הליך השימוע בעניינך".

הרקע לשיחות השימוע הוא טענת הנהלת החברה כי היא נמצאת בגירעון. מועד השימוע מעלה תהיות רבות. ראשית, מפני שמדובר בתאריך שסמוך מאוד למועד הבחירות למוסדות לשכת עורכי הדין ולתפקיד היו"ר. שנית, וכפי שכבר נחשף ב-TheMarker מצבה הכלכלי האמיתי של החברה טרם פורסם ולמעשה אף אחד אינו יודע, או לכל הפחות אינו מוכן לגלות, האם החברה נמצאת בגירעון שמצדיק את פיטורם של העבדים.

עו"ד ערן גולן, שמתמודד למועצה הארצית של הלשכה מטעם סיעת לתכלית ראויה, ועו"ד גליה שמילוביץ, שיגרו היום מכתב ליו"ר הלשכה הזמני, עו"ד אבי חימי, שבו כתבו: "התבשרנו כי פחות משבועיים לפני הבחירות ולאחר שהחברה הכלכלית סיימה את 2018 ברווח, זומנו כ-18 עובדים לשימוע לפני פיטורים".

ערן גולן
ערן גולןצילום: דודו בכר

השניים הוסיפו: "אנו קוראים לך לאלתר להורות על ביטול השימועים עד לאחר בדיקה מעמיקה שתיערך לאחר הבחירות ללשכה. לא ייתכן שעובדים מסורים, חלקם עובדי החברה הכלכלית זה שנים רבות, ימצאו עצמם זמן קצר לפני הבחירות מחוסרי פרנסה בשל מאבקים פוליטיים, אינטרסים זרים וגחמות שונות".

חימי מסר כי "החברה הכלכלית נמצאת בגירעון עמוק. אני הוריתי לדירקטוריון לעשות את כל הפעולות הכלכליות הנדרשות כדי לאושש את החברה. הבחירות בלשכה אינן צריכות להפריע למהלכים מקצועיים שצריכים להיעשות. אני מקווה כי בתוך פרק זמן סביר תעמוד החברה הכלכלית על רגליה".

יו"ר החברה הכלכלית, עו"ד נידאל עואודה, מסר כי "החברה הכלכלית היא גוף משפטי עצמאי, ההחלטות בו מתקבלות בדירקטוריון, ולא במוסדות הלשכה. מוניתי לתפקידי כיו"ר הדירקטוריון לפני מספר חודשים, וזאת בין היתר כדי להבריא את החברה שסבלה מגירעון של מיליוני שקלים.

תהליך הבראת החברה החל מיד לאחר כניסתי לתפקיד לפני כשלושה חודשים. לצערי, אין מנוס מהתייעלות. לצורך כך, אנחנו נאלצים לפטר עובדים. חלקם כבר פוטרו, ואנו עומדים לשמוע עובדים אחרים. הכל משיקולי הבראת החברה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker