ביהמ"ש אישר: ניסים בובליל ירצה שלושה חודשי עבודות שירות

בובליל והתאחדות הקבלנים הורשעו בעבירות על פי חוק ההגבלים, לאחר שקראו לקבלנים לא להגיש הצעות למכרזים להקמת חדרי מיגון בעוטף עזה - משום שהמדינה סירבה לפצותם על עלייה במחירי התשומות

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסים בובלילצילום: דודו בכר
אפרת נוימן

השופט מרדכי כדורי מבית המשפט המחוזי בירושלים אישר הבוקר (א') את הסדר הטיעון בין רשות התחרות לבין ניסים בובליל, נשיאה לשעבר של התאחדות הקבלנים. לפי ההסדר, בובליל ירצה עונש של שלושה חודשי עבודות שירות. בנוסף נגזר עליו מאסר על תנאי של שלושה חודשים וקנס של 60 אלף שקל.

בובליל וההתאחדות הורשעו בספטמבר 2018 בעבירות על פי חוק ההגבלים העסקיים - לצד בכירים נוספים בארגון ושורה של חברות בנייה. על פי כתב האישום, בובליל עבר עבירות של קביעת קו פעולה או ניסיון להוות צד להסדר כובל (קרטל) המשקפים התנהגות שנועדה למנוע או להפחית תחרות.

על פי האישום הראשון, התאחדות הקבלנים ובכיריה הואשמו בכך שהמליצו לקבלנים החברים בהתאחדות שלא לגשת למכרזים שבהם לא ניתן פיצוי לעלייה במחירי הברזל ובמדד תשומות הבנייה, שבאותה תקופה עלו בעשרות אחוזים - בניגוד לחוק ההגבלים העסקיים. השופט משה יועד הכהן (שפרש מאז לגמלאות) ציין כי העובדה שאיגודים עסקיים יכולים לעשות שימוש בחופש הביטוי ולהתבטא באופן פומבי אינה הופכת כל התבטאות כזו למותרת. הוא קבע כי המכתב והמודעה קוראים בבירור להימנע מלגשת למכרזים מסוג מסוים.

באישום השני הואשמו שורה של חברות קבלניות ומנהליהן בכך שהסכימו במשותף לא להגיש הצעות למכרז להקמת חדרי מיגון ביישובי עוטף עזה, משום שלא ניתן להם פיצוי. השופט ציין כי "הסכם בין מתחרים במכרז שלפיו יוגשו הצעות מסוימות או לא יוגשו הצעות כלל - עולה כדי הסדר כובל, אף אם אחד הצדדים או כולם התכוונו לפעול באותה צורה בכל מקרה, ואף אם הצדדים לא פעלו בסופו של יום בהתאם להסדר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker