אחרי עורכי הדין: הפרופסורים למשפטים מקימים "קואליציה למען שלטון החוק"

יותר מ-100 מרצים למשפט הקימו את הקואליציה "לאור ריבוי הדיווחים על היוזמות לפגיעות קשות בשלטון החוק ובעצמאות מערכת המשפט" ■ בין המצטרפים: פרופ' גד ברזילי ופרופ' יופי תירוש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד"ר יופי תירושצילום: עדי גילגון-כץ

לאחר הכינוס של עורכי הדין השבוע בנושא ההגנה על שלטון החוק, מגיע תורם של המרצים למשפטים. יותר מ-100 מרצים מפקולטות שונות למשפטים חתמו על מסמך שבו הודיעו על הקמת הקואליציה למען שלטון החוק. 

ההתארגנות החלה במייל ששלח השבוע ד"ר איתי בר סימן טוב, מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן: "לאור ריבוי הדיווחים על היוזמות לפגיעות קשות בשלטון החוק ובעצמאות מערכת המשפט, חשבנו שיש ליצור קואליציית שלטון החוק בפקולטות למשפטים", נכתב בהודעת המייל.

גד ברזילי, אוניברסיטת חיפהצילום: אייל טואג

"המטרה של הקואליציה היא לחשוב יחד על דרכי פעולה, לאגם משאבים ולספק תגובות שיכללו ייצוג נרחב ככל הניתן של קהילת המשפטנים באקדמיה. אנו מודעים לכך שיש קושי לפעול כבר עתה, כשעוד אין תמונה מלאה של יוזמות קונקרטיות, אלא רק דיווחים על מיני תוכניות, אבל אנו סבורים שצריך להתחיל להתארגן מבעוד מועד כי תידרשנה תגובות מהירות ואפקטיביות".

כעת כותבים המרצים כי על אף הדעות השונות שיש ביניהם בנושא היחסים הראויים בין הכנסת, הממשלה ובית המשפט, הם מסכימים על העובדה שחלק מהתוכניות שהממשלה הבאה מבקשת לקדם תסב נזק בלתי הפיך לשלטון החוק ולדמוקרטיה הישראלית.

בין החותמים על העצומה ניתן למצוא שמות של מרצים כמו פרופ' יואב דותן מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, פרופ' ידידיה שטרן מאוניברסיטת בר-אילן, ופרופ' סוזי נבות ופרופ' אורית פישמן אפורי מהמסלול האקדמי המכללה למינהל.

כמו כן חתמו על העצומה פרופסורים בכירים ששימשו דקאנים בפקולטות למשפטים, כמו פרופ' גד ברזילי, ד"ר יופי תירוש, פרופ' ברק מדינה, פרופ' רות הלפרין קדרי, פרופ' מני מאוטנר ופרופ' נטע זיו. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker