עורך דינו של נתניהו - בין התומכים במחאה נגד "מיטוט שלטון החוק"

בכירי עורכי הדין במשק יתכנסו מחר במטרה לדון בצעדים נגד יוזמות נתניהו ושותפיו לפגיעה במערכת המשפט ובדמוקרטיה ■ במהלך תומך בין היתר עו"ד פיני רובין מצוות ההגנה של נתניהו ■ עו"ד שחר בן מאיר: "ההתארגנות מוכיחה שלשכת עורכי הדין לא רלוונטית"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו ועו"ד פיני רובין
ראש הממשלה בנימין נתניהו ועו"ד פיני רוביןצילום: אייל טואג ומוטי מילרוד
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

עשרות עורכי דין, מהבכירים והבולטים במשק הישראלי, צפויים להתכנס מחר בערב (ב') במשרד עו"ד גולדפרב-זליגמן כדי לדון במה שהם מכנים "מעשים שנועדו למוטט את שלטון החוק". אחד השמות המפתיעים שמצטרפים למחאה הוא עו"ד פיני רובין הנמנה על צוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בין היתר אישרו את הגעתם לפגישה עו"ד דודי תדמור, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים; עו"ד דוד פורר, המתמודד על תפקיד יו"ר מחוז תל אביב בבחירות הקרובות בלשכת עורכי הדין; נדב וייסמן ממשרד עו"ד מיתר ליקוורניק; ועו"ד אלקס הרטמן ממשרד ש.הורוביץ.

לדברי אחד מעורכי הדין המשתתפים במחאה, עד כה גויסו עשרות אלפי שקלים לצורך המשך הפעילות. 

במייל ששלח עו"ד צביקה בר נתן בשבוע שעבר לעשרות עורכי דין נכתב כי "במסגרת המו"מ הקואליציוני מתגבשות הסכמות על חקיקה נרחבת של חוקים אשר חותרים תחת הביקורת השיפוטית של בג"ץ על מעשי חקיקה ועל פעולות מינהליות ושלטוניות. ביקורתו של בג"ץ הינה המגן העיקרי של שלטון החוק במובנו המהותי ושל מדינת ישראל כדמוקרטיה ליברלית. עלינו להתארגן בשנית ביתר שאת ולגבש התנגדות ומחאה משמעותיים כנגד הגנת השלטון על עצמו ועל שרידותו במחיר של כרסום מסוכן ביסודות קיומנו. מציע לקיים כינוס מחאה דחוף על מנת לגבש דרכי פעולה חריפות ואופרטיוויות המתחייבים מהיותנו משפטנים ועורכי דין פעילים בישראל".  

עו"ד שחר בן מאיר אמר כי "המטרה היא להגן על מערכת המשפט. ההתארגנות מוכיחה שלשכת עורכי הדין לא רלוונטית. הלשכה היתה צריכה בעצמה לפני חודשים להגן על מערכת המשפט". 

לדברי בר נתן, שותף וראש מחלקת ליטיגציה מסחרית ובינלאומית, בגולדפרב זליגמן, "אנחנו במאבק על ליבת הערכים של כולנו. אם לא נגן בתוקף על מערכת שלטון החוק ועל ערכי היסוד שלנו כדמוקרטיה ליברלית איש לא יעשה זאת. אין מדובר פה על ימין ושמאל, ולחלוטין לא מדובר במאבק של אוהדי השלטון הנוכחי או מתנגדיו.

"המאבק הזה נטול גוון פוליטי והוא צריך להיות משותף לכל האזרחים אשר המדינה הזו יקרה להם. אנו מכירים בלגיטימיות של השלטון, אך שוללים בתוקף את הלגיטימיות של מעשים ופעולות שנועדו, בחסות החוק, למוטט את שלטון החוק, וזאת מתוך צרכים אישיים ופופוליסטיים. ככל שזה תלוי בנו – הדבר לא יקרה ולא ניתן לכך יד. בדרך העקלקלה הזו, המבקשים למוטט את שלטון החוק יפגשו חזית מאבק אחידה ואיתנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום