שרה נתניהו לעוזרת של מילצ'ן: "הבן שלי יפליג ביאכטה לאן שהוא רוצה, ואם אין מקום שיזמינו עוד אחת"

בחדשות 12 הובאו אתמול חלקים מעדותה במשטרה של הדס קליין, העוזרת של המיליארדרים מילצ'ן ופאקר ■ קליין סיפרה כי נתניהו התקשר אליה ואמר: "שרה אישה מופלאה, תעשי כל מה שהיא מבקשת" ■ תגובת נתניהו: "כתבה רצופת שקרים שכל מטרתה להמשיך ברצח האופי של משפחת נתניהו"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארנון מילצ'ן (מימין) עם משפחת ראש הממשלה, באירוע בביתו בהוליווד שבו השתתפו כוכבי קולנוע וידוענים
TheMarker

"את ג'יימס פאקר הכיר ארנון מילצ'ן לנתניהו בקיץ 2013. פאקר הוקסם מנתניהו. משפחת נתניהו הוקסמה מהאפשרות לנצל אותו" - כך סיפרה הדס קליין, העוזרת של המיליארדרים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר". בעדותה בתיק 1000, שחשף אמש (ו') אמנון אברמוביץ' בחדשות 12, אמרה קליין לחוקרים: "פאקר רכש את הווילה הצמודה לזו של משפחת נתניהו, ברחוב הדר 71 בקיסריה. נתניהו עסק באופן אישי ברכישה עם מתווך נדל"ן חרדי שהביא עמו".

בתיק 1000 יואשם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקבלת טובות הנאה מאיל ההון  מילצ'ן ומאיש העסקים האוסטרלי פאקר, בשנים 2016-2011. נתניהו יואשם, בכפוף לשימוע, בעבירה של מרמה והפרת אמונים בגין קבלת טובות הנאה "בהיקף ניכר ובאופן שיטתי". 

קליין סיפרה בעדותה: "משפחת נתניהו דרשה שיהיה מעבר חופשי בין הווילות. השב"כ התנגד בתוקף. משפחת נתניהו ביקשה וקיבלה מפאקר מפתח". בכתב החשדות נגד נתניהו נכתב: "בהיעדרו של פאקר היו בני המשפחה 'מגלחים' באופן עצמאי פריטים מהבית".

מימין למעלה (בכיוון השעון): ג'יימס פאקר, יאיר נתניהו, שרה נתניהו ומארק רגב בעצרת האו"ם בניו יורק אשתקדצילום: Mary Altaffer / AP

הדיווח בחדשות 12 מביא כמה מקרים שבהם שרה נתניהו ביקשה ודרשה מקליין שמילצ'ן והמיליארדר ג'יימס פאקר יעניקו לה ולבעלה טובות הנאה. 

כך למשל, בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל בשנת 2016, התקשרה שרה נתניהו לקליין. "אנחנו מאוכזבים מכם", אמרה נתניהו. "אתם לא מוכנים לשפץ לנו את הבריכה. החשב אישר לנו 70 אלף שקל. אנחנו רוצים את הקבלן שלכם. של מילצ'ן ופאקר. הוא מוכן לעשות מחיר עלות של 120 אלף שקלים. ביבי עושה כל כך הרבה למען האזרחים, אז הקבלן יכול לוותר על 50 אלף" (או שאתם, פאקר ומילצ'ן, תשלימו את הסכום לקבלן).

על פי הפרסום, ראש הממשלה נהג לשחות בבריכה של פאקר. "מדוע לא בשלכם?", שאלה קליין את שרה נתניהו. "שלנו לא מחוממת וזה נורא יקר לחמם", ענתה שרה. "ואם כבר מדברים אז השפית שלכם, המזרחית, עושה אוכל חריף. ואנחנו מבקשים שתעשה אוכל יותר אירופי".

לפי הפרסום, באחד המקרים התקשרה שרה נתניהו לקליין בשעה אחת בלילה שלפני הלווייתו של שמעון פרס, ודרשה שיסיעו מיד מקיסריה לירושלים קצף וסכין גילוח עבור ראש הממשלה, מפני שהכבישים ייסגרו לרגל ההלוויה. "ביבי אוהב את הקצף והסכינים של פאקר", אמרה נתניהו לפי עדות קליין. לפי חדשות 12, מדובר במותגים נפוצים של ג'ילט. קליין שאלה את נתניהו מדוע לא יקנו אותם בירושלים, ונענתה: "זה נורא יקר. אתם רוצים שראש הממשלה יופיע לא מגולח ללוויה? בגללכם הוא יופיע לא מגולח ללוויה". לפי הדיווח, בבוקר הסיע נהגו של מילצ'ן קצף וסכין גילוח מקיסריה לירושלים.

עוד נמסר בדיווח כי שרה נתניהו ביקשה מקליין שמילצ'ן ופאקר ירכשו לבעלה מעיל של המותג "קולומביה" לרגל יום הנישואים שלהם. לאחר שקנו את המעיל, אמרה לקליין: "ומה איתי? גם לי אין מעיל. אנחנו נוסעים לצפון לחגוג יום נישואים ונורא קר שם. אתם רוצים שלא נחגוג יום נישואים?".

במקרה נוסף, קליין העידה שנתניהו ביקש את הטלפון של הרופאה של פאקר, בזמן ששהה בבידוד מסיבות רפואיות. "הוא רצה כנראה לרחרח מה פאקר מסוגל לומר לתקשורת או אולי לומר לחוקרים", העידה קליין. לפי הפרסום, הבקשה היתה לפני כשנתיים, בזמן שהמשטרה וההתקשורת החלו להתעניין ביחסיו עם פאקר. חדשות 12 פירסמו כי קליין העידה שהרופאה סירבה למסור פרטים בנושא.

בקיץ פאקר הזמין את הבן יאיר להצטרף ליאכטה שלו להפלגה שיוצאת מאיביזה. "הסברנו לביבי שלא כדאי שיפליג, מסיבות שונות", סיפרה קליין. "נכון, יאיר לא יפליג", אמר נתניהו.

למחרת רעיית ראש הממשלה התקשרה לקליין והתנהלו חילופי הדברים הבאים:
שרה נתניהו: הבן שלי יפליג לאן שהוא רוצה.
קליין: אבל ביבי החליט שלא יפליג.
נתניהו: הבן שלי יפליג לאן שהוא רוצה.
קליין: בינתיים היאכטה התמלאה.
נתניהו: אז שיזמינו עוד יאכטה.
קליין: הוזמנה יאכטה נוספת.

במקרה אחר נתניהו התקשרה לקליין והתפרצה: "אני עובדת שליש משרה. לא מאשרים לי יותר. בגללך יפטרו אותי". ראש הממשלה שדיבר בעצמו עם קליין אמר: "שרה אישה מופלאה תעשי כל מה שהיא מבקשת. תפסיקי להיות בצד של התקשורת. תפסיקי להיות שמאלנית".

מטעם ראש הממשלה נמסר בתגובה: "כתבה רצופת שקרים שכל מטרתה להמשיך ברצח האופי של משפחת נתניהו. הציבור לא קנה את זה לפני הבחירות ולא קונה את זה כעת. עם זאת, איננו יכולים לעבור בשתיקה על מבול ההדלפות מתוך החקירות, גם כשהן רצופות שגיאות, דבר שמהווה עבירה שדינה עד שלוש שנות מאסר.

"עד היום הגשנו ליועמ"ש תביעות על למעלה מ-100 הדלפות ובכוונתנו להגיש תלונה גם על זו ועל כל הדלפה שתבוא. מתי המשטרה תתחיל סוף סוף לחקור אפילו אחד מהפשעים הללו?".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker