קנס של 100 אלף שקל ומאסר על תנאי נגזרו על פרופ' נחום ביגר

נשיא המרכז האקדמי כרמל לשעבר וראש בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת חיפה לשעבר הורשע השבוע על פי הודאתו בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
המרכז האקדמי כרמל
המרכז האקדמי כרמלצילום: אבישג שאר-ישוב

נשיא המרכז האקדמי כרמל לשעבר ובכיר באוניברסיטת חיפה לשעבר פרופ' נחום ביגר הורשע השבוע, על פי הודאתו, בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד וקשירת קשר לביצוע פשע. על ביגר נגזר עונש של מאסר על תנאי למשך חמישה חודשים, קנס כספי בסכום של 100 אלף שקל ועבודות שירות לתועלת הציבור של 220 שעות בארכיון חיפה.

ביגר שכיהן מ-1982 ועד 2009 כפרופ' לכלכלה באוניברסיטת חיפה, היה בשבתון ב-2008, ולפיכך היה אסור לו לכהן במוסד אקדמי אחר (בשל היותו חבר סגל באוניברסיטת חיפה).

לפי הכתוב בגזר הדין, בנובמבר 2008 סיכם ביגר עם הנהלת המרכז האקדמי כרמל בחיפה כי הוא יעבוד בתפקיד ניהולי בבית הספר למינהל עסקים במכללה. בתמורה לעבודתו, קיבל ביגר שכר של 15 אלף שקל בחודש, שהועברו ישירות לקרובת משפחתו שלא עבדה במכללה על ידי הפקת תלושי שכר כוזבים על שמה.

בהמשך, לאחר שביגר מונה לנשיא המכללה, סוכם כי יעוברו לחשבונה של קרובת משפחתו שכר נוסף למרות שכלל לא עבדה במכללה. כך שלמעשה הופקו בעבורה תלושי שכר כוזבים. לפי גזר הדין, מהרגע שמעורבותו של ביגר בביצוע העבירה התגלתה הוא החזיר את סכומי הכסף שקיבלה קרובת משפחתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker