הסיגרים שביקש נתניהו ביום הזיכרון - ומה הוא עשה בביתו של המיליארדר פאקר בזמן תקיפה בעזה

חדשות 13: נתניהו ניסה לסדר עבודה לחברו של בנו יאיר - בזמן תקיפה של צה"ל בעזה ■ נתניהו הגיב בציניות: "כל הכבוד לפרקליטות שהתאפקו עד כה עם ההדלפות הלא חוקיות" ■ היועמ"ש הודיע בעבר כי בתיק 1000 נתניהו יועמד לדין בגין מרמה והפרת אמונים

TheMarker
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בנימין נתניהו וארנון מילצ'ן
בנימין נתניהו וארנון מילצ'ןצילום: David Silverman/Getty Image/ ד

כמה מחומרי החקירה בפרשת תיק 1,000 נחשפו הערב בחדשות 13. לפי הפרסום, בערב יום הזיכרון ב-2016 התקשר נתניהו כמה פעמים לעוזרת האישית של המיליארדר אמנון מילצ'ן וביקש סיגרים.

במקרה אחר, כמה חודשים לאחר מכן, שהה נתניהו בביתו של המיליארדר ג'יימס פאקר בזמן תקיפה של צה"ל ברצועת עזה. ראש הממשלה, שהגיע לביתו של פאקר יחד עם אשתו שרה ובנו יאיר, ניסה לסדר עבודה לחבר של בנו.

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר: "כל הכבוד לפרקליטות שהצליחו להתגבר על ייצרם, והתאפקו עם ההדלפות הלא חוקיות, חמש שעות אחרי איסוף החומרים על ידי פרקליטי ראש הממשלה, לפני שהדליפו מתוכם. מדובר בשיפור משמעותי מהפעמים הקודמות, אז הם הדליפו עוד לפני שהחומרים בכלל הגיעו לידינו".

לפני כמה חודשים הודיע היועץ המשפטי כי בתיק 1000, שעניינו קבלת טובות הנאה מאיל ההון ארנון מילצ'ן, נתניהו יועמד לדין בגין מרמה והפרת אמונים. "פגעת בדימוי השירות הציבורי ובאמון הציבור בו", כתב מנדלבליט לנתניהו בהכרעתו. לדברי היועמ"ש, "לאורך שנים נתנו מילצ'ן ופאקר לנתניהו ורעייתו שרה טובות הנאה, בעיקר סיגרים ובקבוקי שמפניה בסך מצטבר של 956,801 שקלים".

החלטת היועץ בתיק 1000

בכתב החשדות כתב מנדלבליט על נתניהו: "במסגרת פעולותיך פעלת תוך ניגוד עניינים, הפעלת סמכויות שלטוניות תוך שקילת שיקולים זרים הנוגעים לטובתך האישית ולטובת משפחתך, הבאת להשחתת עובדי ציבור הכפופים למרותך וסטית מן השורה". עוד נכתב: "במעשיך אלו, עשית על פי החשד שימוש לרעה בתפקידך ובמעמדך ופגעת פגיעה מהותית וקשה בתקינות פעולותיו של המנהל הציבורי, בטוהר המידות של עובדי הציבור ובאמון הציבור בעובדי הציבור ובמשרתיו".

מוקדם יותר היום, אסף פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עמית חדד, את חומרי החקירה בתיקים 1000, 2000 ו-4000. לפי דוברו של נתניהו, עופר גולן, המהלך התאפשר לאחר שנתניהו הגיע עם חדד להסדר זמני על תשלום מקדמה לשכר טרחתו.

מהפרקליטות נמסר כי לאחר שנמסרו החומרים לבא כוחו של נתניהו, הוא הודיע ליועמ"ש כי בכוונתו לתאם מועד לשימוע עד ליום שני הבא. מול שאר עורכי דינו של נתניהו, נבות תל-צור, טל שפירא ופיני רובין, לא הוסדר שכר הטרחה, והם שוקלים להתפטר. דוברו של נתניהו מסר כי ראש הממשלה ישלם מכיסו את שכר הטרחה לחדד. 

הדובר, עופר גולן, מסר כי עורך הדין של נתניהו הגיע עמו להסדר זמני "כדי להתגבר על המכשול הראשוני של בחינת החומרים לשימוע". לדבריו, "ראש הממשלה עומד על זכותו לקבל סיוע כספי להגנתו המשפטית, כמו כל איש ציבור, אל מול סכומי העתק שהמדינה הוציאה בעניינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker