חתנו של אליעזר פישמן נחקר לפני חג הפסח ברשות המסים

החשד מתמקד באי דיווח על פעולה הקשורה לחברת טרילוג'יקל, שהועברה מנכסי משפחת פישמן לחברה בבעלות טל מניפז, ולאחר מכן לחברה השייכת לאביו

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליעזר פישמן
אליעזר פישמןצילום: עופר וקנין

חתנו של אליעזר פישמן, טל מניפז (הנשוי לבתו, ענת), ואביו יובל, נחקרו ברשות המסים לפני חג הפסח, בחשד לאי דיווח על פעולה החייבת בכך. 

אחת הדרכים של רשות המסים להתמודדות עם תכנוני מס שאינם לגיטימיים ועם פרשנויות קיצוניות מבחינתה לדיני המס, היא פרסום שנתי של רשימה הכוללת עמדות שחייבות בדיווח. המטרה היא לשים זרקור על תכנונים שאינם תואמים את העמדות של הרשות, על מנת שהיא תוכל לבחון את הלגיטימיות שלהם. 

החקירה קשורה לטרילוג'יקל, שהייתה חלק ממצבת נכסיו של פישמן. החברה הועברה לפורילנד השקעות, בבעלות מניפז, ולאחר מכן לחברת אל-מטר בבעלות אביו יובל.

עו"ד יוסי בנקל, שמונה לנאמן לנכסי פישמן שהוכרז פושט רגל, דיווח בתחילת 2017 על העברת המניות לאחר שטרילוג'יקל שעוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות תקשורת לגופים ולמוסדות, נקלעה לקשיים. בנקל השתמש בעסקה של טרילוג'יקל כדוגמא המעוררת חשש להברחת נכסים. ייתכן והוא גם העיר את תשומת לב רשות המסים לחשד כי תכנון המס שנעשה בנוגע לעסקה לא דווח כפי שהיה נדרש לעשות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker