בית משפט אישר את מכירת נכסי אוריסול לחברה מהונג קונג ב-1.285 מיליון דולר

העסקה אושרה לאחר שהתקבלה הסכמת נושי ומנהלי החברה וגם של המדען הראשי, שהעניק מענקים לפיתוח מוצרי החברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מאת אסף ברגרפרוינד בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את מכירת נכסי חברת אוריסול, הנמצאת בפירוק זמני, לחברת Great Pacific Investment מהונג קונג - תמורת 1.285 מיליון דולר.

העסקה אושרה אתמול על ידי סגן נשיא בית המשפט, ישי לויט, לאחר שהתקבלה הסכמת נושי ומנהלי החברה וגם של המדען הראשי, שהעניק מענקים לפיתוח מוצרי החברה.

נכסי אוריסול הם פטנטים ופיתוחים טכנולוגיים בתחום ייצור מכונות אוטומטיות לתפירת גפות נעליים. לאחר שהחברה נקלעה לקשיים כלכליים מונה עו"ד אלן קלמנסון כמפרק זמני של החברה. קלמנסון בחן את מצב החברה וטיב מוצריה והגיע למסקנה כי על מנת להפיק את המירב ממימוש נכסי החברה יש למוכרה "כעסק חי", במהירות האפשרית, לגוף מתחום פעילותה שימשיך להפעילה.

הסכם המכירה לא יכול לצאת אל הפועל ללא הסכמת המדען הראשי במשרד המסחר והתעשייה שהעביר, בעבר, תשלומים לחברה לפי הוראות חוק המו"פ. הוסכם כי מתוך הסכום הרכישה בסך 1.285 מיליון דולר יופרשו 690 אלף שקל למדען הראשי. הסכמת המדען למכירת נכסי אוריסול לחברה מהונג קונג ניתנה תמורת קבלת תשלום של 460 אלף שקל - סך חובות העבר של אוריסול בגין תמלוגים. זאת, בנוסף ל-230 אלף שקל חוב למדען בשל היוון תשלומי תמלוגים עתידיים של החברה.

מבקשת המפרק הזמני עולה כי ידוע לו שהחברה מהונג קונג חתמה מסמך הבנות ראשוני עם אנשי מפתח בחברת אוריסול, ביניהם המנכ"ל לשעבר, על פיו הם יועסקו על ידיה ויקבלו שכר חודשי זהה לזה שקיבלו מאוריסול טרם כניסתה להליכי פירוק. בנוסף, יקבלו בונוס חתימה בסך 200 אלף דולר בגין נכונותם לעבוד באסיה במשך תקופה ארוכה. כמו כן, למפרק נודע שהחברה מתכוונת להעסיק עובדים נוספים החיוניים להעברת הידע של אוריסול לרוכשת; גם הם צפויים לקבל בונוס חתימה של כ-100 אלף דולר.

השופט לויט אישר את מכירת אוריסול לאחר שהשתכנע מדברי המפרק הזמני כי הצעת החברה מהונג קונג היא הטובה ביותר ומגדילה באופן משמעותי את סיכויי גביית חובות לקוחות החברה - הנאמדים ב-1 מיליון דולר. לדברי המפרק, מכירת אוריסול כעסק חי מטיבה עם כל נושי החברה שכן, במידה ופעילותה היתה מופסקת ונכסיה היו נמכרים שלא במסגרת כוללת, היה ניתן לקבל עבור נכסי החברה 300 אלף דולר בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker