תושב אילת בן 25 נעצר בחשד לגניבת ארנק דיגיטלי בשווי 22 מיליון שקל

החקירה החלה לאחר שהתקבלה תלונה על הגניבה - והיום הוגש כתב אישום ■ העבירות המיוחסות לנאשם כוללות חדירה למחשב והלבנת הון

אפרת נוימן
האקר
סייברצילום: KACPER PEMPEL/רויטרס

חוקרי הסייבר של המשטרה עצרו באחרונה בחור בן 25, תושב אילת, בחשד לגניבת ארנק דיגיטלי בשווי 22 מיליון שקל. היום (ה') הוגש נגדו כתב אישום.

הארנק הדיגיטלי נדרש לצורך אחזקה של ביטקוין או מטבע קריפטו אחר, והוא משמש לאחסון, קבלה והעברה של המטבעות. החקירה החלה בעקבות תלונה שהוגשה במשטרה בתחילת מארס, שלפיה נגנבו למתלונן מהארנק הדיגיטלי שלו 75 אלף מטבעות דאש (מזומן דיגיטלי) קריפטוגרפיים, ששוויים כ-6 מיליון דולר (כ-22 מיליון שקל). 

החוקרים אספו ראיות לכך שהארנק הדיגטלי נגנב מהקורבן ועלה חשד לביצוע עבירות של חדירה למחשב, גניבה והלבנת הון. בסיום החקירה הועברו החומרים לפרקליטות.

לפי כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד גיורא חזן, הנאשם ניצל את קשרי החברות שהיו לו עם המתלונן וכן את העובדה שהיתה לו גישה לדירתו, וגנב בעצמו או יחד עם אחרים את פרטי הארנק הדיגיטלי שלו. כפי שעולה מכתב האישום, המתלונן עסק בהשקעות במטבעות מבוזרים שונים ובמסגרת חברותו עם הנאשם, סיפר לו על השקעותיו ואחזקותיו במטבעות אלו, ואף הסביר לו והדריך אותו כיצד לבצע בעצמו סחר במטבעות. כמו כן, שוחח המתלונן עם הנאשם על אודות חשבון הארנק הדיגיטלי שלו, על כמות המטבעות בארנק, ואף סייע לנאשם להבין כיצד להשקיע ולסחור במטבעות דאש. בעקבות זאת, השקיע הנאשם וסחר בכמות קטנה יחסית של מטבעות דאש.

לפי כתב האישום, לאחר שחדר לארנק הדיגיטלי, הוא העביר את תחולת הארנק לארבע כתובות של ארנקים דיגיטליים אחרים, בשש העברות שבוצעו בו זמנית, תוך הסוואת מעורבותו במעשים אלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker