אפרת נוימן

שלוש חברות קשורות הפועלות בתחום דודי שמש ואנרגיה סולארית הגישו היום (שני) בקשה להקפאת הליכים. החברות - ספק סחר, התרמוסטט לישראל ואלצי ניר אחזקות - מעסיקות כ-70 עובדים. הן עוסקות בייצור ובמכירה של מערכות לדודי שמש ואנרגיה סולארית לחימום מים, כולל ייצור ציפויי אמייל ותרמוסטטים. ההכנסות של שלוש החברות מתבססות על מכירת מוצרים אלה לגופים גדולים בשוק חימום המים והאנרגיה הסולארית.

לפי הבקשה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד, החברות נאלצו באחרונה לקחת אשראי חוץ-בנקאי, ונקלעו למצב שבו הבנקים לא מכבדים שיקים שלהן. זאת לאחר שהן העתיקו את פעילותן למתחם חדש בסוף 2016, הטמיעו קווי ייצור עדכניים לאור התחרות, סבלו מנזקי פריצה - ונכוו ממוסר תשלומים ירוד של חלק מהלקוחות.

"במצב זה ברי כי החברות לא תוכלנה להמשיך בפעילותן, ומכאן הדרך להפסקת פעילותן, אובדן המוניטין שלהן ומחיקת ערכן הינו קצר", נכתב בבקשה. "בנוסף, קיים חשש ממשי כי נושי החברות ינקטו בהליכים משפטיים כנגד החברות באופן אשר יביא לחיסול פעילותן ולכניסתן להליכי פירוק".

עוד נכתב כי בעלי המניות אלצי אליהו וניר פרי, והערבות להתחייבויות כלפי המערכת הבנקאית וחלק מהנושים, איילת פרי ורונית אליהו - מתגייסים לטובת המהלך על מנת להמשיך ולהפעיל את העסק בתקופת הקפאת ההליכים ולאתר משקיעים ורוכשים פוטנציאליים, ומתוך כוונה להעמיד תרומה אישית. לכן, הם מבקשים גם הקפאת הליכים אישית נגדם. בנוסף, הם מבקשים למנות את עורכת הדין אלונה בומרגטן כנאמן לחברה לתקופת הקפאת ההליכים.

ב-2017 היו ההכנסות של קבוצת החברות 49 מיליון שקל, והרווח הסתכם בכ-400 אלף שקל. החובות לכלל הנושים נאמדים ב-41.4 מיליון שקל. לבנק מזרחי החברה חייבת 5.8 מיליון שקל, לדיסקונט 5.3 מיליון שקל, למרכנתיל דיסקונט 5.5 מיליון שקל, ללאומי כ-2 מיליון שקל ולבנק הפועלים כ-400 אלף שקל. החובות לעובדים (שכר עבודה נטו שלא שולם) הם 450 אלף שקל, בנוסף להתחייבות בגין הפרשה לפיצויים וזכויות סוציאליות של עוד כחצי מיליון שקל. למס הכנסה ולביטוח לאומי יש חוב של 155 אלף שקל. בנוסף, קיים חוב של 7.4 מיליון שקל לבעל המניות ניר פרי.

את הבקשה הגישו עורכי הדין אשר אנגלמן מגולדפרב זליגמן וליאור מזור ממשרד מזור-בית הלחמי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker