סיבוב ראשון בתביעה של המנכ"ל לשעבר של תמיר פישמן קרנות נאמנות נגד החברה

טמיר שפירא הגיש תביעה נגד החברה ובעליה, אלדד תמיר, על הפרת זכויותיו שנקבעו בהסכמים ■ השופטת רות רונן אישרה לו לשמש כמשקיף בישיבות ואסרה על החברה לערוך שינוי בזכויות המניות בלי הסכמתו - אך לא ביטלה הקצאת מניות שנעשתה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלדד תמירצילום: שחף הבר
אפרת נוימן

השופטת הכלכלית רות רונן מבית המשפט המחוזי בתל אביב קיבלה אתמול (א') באופן חלקי את הבקשה לצו מניעה זמני שהגיש טמיר שפירא, שהיה עד לאחרונה מנכ"ל משותף בחברות קרנות הנאמנות של תמיר פישמן, נגד החברה והבעלים אלדד תמיר. הבקשה הוגשה לצד תביעה שהגיש שפירא, ובה הוא טוען כי הופרו זכויותיו שקיימות מכוח ההסכמים שיש לו עם החברה.

שפירא ביקש, באמצעות עורכי הדין נדב יריב ועומר יניב, צו מניעה זמני, ולפיו, בין השאר, ייאסר על החברה להימנע מלבצע העברת מניות בחברה ולאסור על הקצאת מניות שיפגעו בחלקו או זכויותיו; ייאסר עליה לקבל החלטה שתמנע את ההבשלה של אופציות שקיבל; וייאסר עליהם לכנס ישיבה או לקבל החלטה בדירקטוריון בלי להעביר לו לפני כן את החומרים המקדימים.

טמיר שפיראצילום: יח"צ

רונן קבעה לגבי בקשתו לשמש כמשקיף בישיבות כי הטענות של שפירא אינן טענות סרק, אלא כאלה שיש סיכוי שיתקבלו.

"העובדה שלמבקש יש עדיין אפשרות לממש את האופציות ולהפוך לבעל מניות בחברה היא המקור לזכויות שהוקנו לו במסגרת מערכת ההסכמים בין הצדדים, זכויות שהצדדים בחרו שלא לייחד אותן רק למצב בו המבקש יהיה מנכ"ל החברה ודירקטור בה", ציינה. עם זאת, היא לא קיבלה חלק מהסעדים ובהם הבקשה להימנע מהשלמת המהלך של הקצאת מניות שהיתה בחברה (בהיקף של 2.1 מיליון שקל לבעלת השליטה תמיר פישמן), לאור העובדה ששפירא השתהה עם הבקשה ומאחר שההקצאה הושלמה.

רונן קיבלה את הבקשה להורות לחברה לאפשר לשפירא לשמש כמשקיף בישיבות האסיפה הכללית, הדירקטוריון והוועדות שלה. לפני הישיבות יועברו לו החומרים הרלוונטיים ולאחר מכן הפרוטוקול. בנוסף, ייאסר על החברה לעשות שינוי בזכויות המניות או יצירת מניות בזכויות עדיפות, וכל החלטה שלבעלי השליטה יש בה עניין אישי - בלי לבקש את הסכמתו של שפירא בכתב.

בתביעה שהוגשה בפברואר, שפירא טען כי לאחר שהוא הקים מותג חזק, הנתבעים - בניצוחו ובהנחייתו של אלדד תמיר - רמסו את ההסכמים עמו לשם שמירת הבעלות של תמיר בחברה.

שפירא טוען כי גם לאחר סיום העסקתו הנתבעים ממשיכים להפר את זכויותיו. לדבריו, הם ממשיכים למנוע את זכויות המשקיף והווטו המוקנות לו, למנוע מהאופציות המוקנות לו ואשר טרם הבשילו מלהבשיל, ולהביא לדילולו באופן מלאכותי באמצעות הזרמת הון שאינה נחוצה כנגד הקצאת מניות לבעלת השליטה בשווי לא ריאלי.

לאור התוצאה, השופטת חייבה את הנתבעים בהוצאות של 5,000 שקל. הדיון הבא בנוגע לתביעה עצמה יתקיים במאי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker