הפרקליטות החליטה לא להגיש כתב אישום נגד מנכ"ל נתיבי ישראל לשעבר שי ברס

הפרקליטות הודיעה לסניגוריו של ברס כי לאחר בחינה מעמיקה של כלל חומרי החקירה שנאספו בתיק, כמו גם הטענות שהועלו בשימוע, החליטה לא להעמידו לדין

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שי ברס
שי ברסצילום: עופר וקנין
אפרת נוימן

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה לפני זמן קצר לשי ברס, לשעבר מנכ"ל חברת נתיבי ישראל, כי החליטה לסגור את תיק החקירה בעניינו ולא להגיש נגדו כתב אישום.

ברס נעצר ב-2015 ונחקר במסגרת פרשת נתיבי ישראל, בחשד להפרת אמונים בקשר להעסקתו של הלוביסט ישראל יהושע בחוזי ייעוץ. זאת, לבקשתו של אלכס ויזניצ'ר, המנכ"ל הקודם של החברה. הפרקליטות הודיעה לסניגוריו של ברס כי לאחר בחינה מעמיקה של כלל חומרי החקירה שנאספו בתיק, כמו גם הטענות שהועלו בשימוע, החליטה שלא להעמידו לדין.

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד ויז'ינצר. הוא מואשם בפרשה זו בלקיחת שוחד בסכום של עד 3 מיליון שקל; ובפרשת סחיטה לכאורה שסעיף האישום בה הוא בקשת שוחד. האישום הראשון בתיק עוסק ביחסיו של ויז'ניצר עם הקבלן יהודה בוזגלו, בעלי חברת ביבי כבישים, המואשם במתן השוחד לויז'ניצר בכתב אישום נפרד שהוגש בפברואר.

עו"ד גליה כהן, המייצגת את שי ברס, מסרה בתגובה: "לאחר שנים של חקירות אינטנסיביות, בהן יוחסו לשי ברס עבירות קיצוניות בחומרתן, ובהן לקיחת שוחד, גניבה בידי עובד ציבור, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, ולאחר ששהה במעצר 18 ימים, וספג חילוטים חריגים בהיקפם, לצד סיקור תקשורתי שלילי ונרחב, התקבלה היום ההחלטה המוצדקת של המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לסגור את התיק נגדו.

"למרבה הצער, אין בהחלטת הפרקליטות בכדי להשיב את הגלגל לאחור ולתקן את הנזקים האדירים שנגרמו לשי ברס, על אף שאני מאמינה שרשויות החוק עושות את עבודתן נאמנה.

"החלטת הפרקליטות מעידה על חשיבותו של קיום הליך שימוע בנפש חפצה ועל העובדה שחזקת החפות צריכה להדהד בראשן של רשויות החוק והתקשורת בטרם הן חורצות את גורלם של אזרחים מן השורה. הלוואי ושי ברס היה יכול לקבל סיקור תקשורי חיובי על החלטת סגירת התיק, בהיקף דומה לכותרות הענק שליוו את חקירתו בשנים האחרונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker