אחרי שאילן כרמית נפסל - ועד מכון התקנים מתנגד למי שמונה במקומו

הדירקטוריון קבע כי עד שבג"ץ יחליט בנוגע לעתירה על פסילתו של כרמית, ינהלו את המכון שלושה מנהלים ובהם היועץ המשפטי ■ הוועד: "יש לפעול ללא דיחוי למינוי מנכ"ל"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן כרמית
אפרת נוימן

ועד עובדי מכון התקנים פנה היום (ב') לוועד הפועל (הדירקטוריון) של המכון בדרישה למנות מנכ"ל קבוע במקום אילן כרמית שנפסל על ידי ועדת גילאור, על רקע ההתנהלות הבעייתית שלו במסגרת הליך משפטי שבו העיד מטעם המכון.

הפנייה של הוועד מגיעה אחרי שהדירקטוריון החליט בסוף פברואר להגיש בג"ץ על הפסילה של כרמית, ובתקופת הביניים עד להחלטה בעתירה למנות "ועדת ניהול" שתורכב מדליה ירום, מנהלת אגף תקינה, רונן קנובליך, מנהל יחידת המחשב, ועו"ד מוטי שיף, היועץ המשפטי של המכון. במקרה שבו העתירה לבג"ץ תידחה, תוקם ועדת איתור למינוי מנכ"ל.

במכתב של הוועד נטען כי ההחלטה לא לפרסם באופן מיידי מכרז לאיתור מנכ"ל, בפרט כאשר המכון זקוק למנכ"ל קבוע במשרה מלאה בדחיפות, יוצרת את הרושם שחברי הדירקטוריון העדיפו לכאורה אינטרסים לא ענייניים על פני צורכי המכון ובכך פעלו לכאורה בניגוד לחובותיהם כנושאי משרה ונאמני הציבור.

הוועד מכנה את המינוי "לא ברור" ו"תמוה בלשון המעטה". לטענתו אין אח ורע למינוי של ועדה שכוללת שלושה מנהלים. לגבי ההרכב של הוועדה הם כותבים כי המינוי של היועץ המשפטי של המכון כאחד משלושת המנהלים מעמיד אותו בניגוד עניינים בין תפקידו כיועץ משפטי ושומר סף לחברותו בוועדה. "גם חוסר הניסיון המהותי והקריטי של חלק מחברי ועדת הניהול, מוביל למסקנה שככל שמועמדותם לתפקיד מנכ"ל היתה נבחנת חלקם לא היו עומדים בדרישות הסף".

לסיכום, נכתב כי על חברי הדירקטוריון לבטל את ההחלטה ולפעול ללא דיחוי למינוי מנכ"ל למכון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker