מאסר בפועל של 11 חודשים על נאשם בקרטל הגיזום

הקרטל תיאם מכרזים של חברת חשמל ורשויות שונות במכרזי גיזום עצים בעשרות מיליוני שקלים ■ על הנאשם הוטל בנוסף קנס בסך 100 אלף שקל וחילוט סכום נוסף בסך 174 אלף שקל

אורה קורן
צילום: תומר אפלבאום
אורה קורן

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ד') על הנאשם זוהר כץ עונש של 11 חודשי מאסר בכלא, קנס בסך 100 אלף שקל וחילוט סכום נוסף בסך 174 אלף שקל בגין מעורבותו בקרטל לגיזום עצים.

כץ הורשע בעבירות של הסדר כובל, קבלת דבר במרמה והלבנת הון בנסיבות מחמירות, לאחר שהגיע להסדר טיעון עם התביעה במהלך פרשת ההגנה שלו. הסדר הטיעון לא כלל הסכמה בדבר העונש שייגזר עליו, ובית המשפט גזר את עונשו לאחר ששמע את טיעוני הצדדים.

קרטל הגיזום פעל לתיאום 18 מכרזים של חברת החשמל ועיריות שונות בהיקף כולל של עשרות מיליוני שקלים. רוב התיאומים נעשו ב-2010-2009. 

על בסיס חומר החקירה הוגשו בפרשה שלושה כתבי אישום נגד יותר מ-40 נאשמים, בגין עבירות של הסדר כובל בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובחלק מהמקרים גם עבירות הלבנת הון. כץ הוא הנאשם האחרון שנותר בפרשה. גם על חלק מהמורשעים האחרים בפרשה הוטלו עונשי מאסר בכלא לתקופות שונות; עניינם נמצא עכשיו בפני בית המשפט העליון במסגרת ערעורים שהוגשו.

ההליך הפלילי נוהל במשותף על ידי רשות התחרות והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, לאחר חקירה משותפת של רשות התחרות והיחידה הארצית לחקירות הונאה של משטרת ישראל בלהב 433.

את המדינה ייצגו עוה"ד אשר גושן, אייל פרזון ויצחק שפיגלר מרשות התחרות, ועוה"ד גלעד סוקולובר ועמרי קופלר מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker