שני כתבי אישום נוספים בפרשת נתיבי ישראל: מרמה ותיווך לשוחד

כתבי האישום הוגשו נגד בלדר המזומנים ורואה החשבון המבקר בחברת ביבי כבישים

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלכס ויז'ניצר בבית המשפט, ב-2015
אלכס ויז'ניצר בבית המשפטצילום: ניר קידר

בצמוד לכתב האישום שהוגש נגד מנכ"ל חברת נתיבי ישראל לשעבר, אלכס ויז'ניצר, הוגשו הבוקר (ד') שני כתבי אישום נוספים. הנאשם הראשון הוא שמעון אזולאי, עובד ששימש לפי האישום כמתווך להעברת כספים לויז'ניצר; והשני הוא איתמר מחלב, ששימש רואה החשבון המבקר של חברת ביבי כבישים.

לפי כתב האישום, אזולאי נשכר על ידי בעלי חברת ביבי כבישים, יהודה בוזגלו, כדי "לשמש כגורם מקשר בין החברה לבין גורמים חיצוניים". לפי האישום ה"קישור" מתבטא בכך שאזולאי מסר (פיזית) לויז'ניצר, במספר רב של פגישות, סכום של 3-1.7 מיליון שקל במזומן בתיקי צד ובשקיות ניילון. לאזולאי מיוחסת עבירה של תיווך לשוחד.

רו"ח מחלב נאשם בסעיפים של מרמה בכוונה להתחמק ממס ורישום כוזב במסמכי תאגיד. לפי האישום, המזומנים ששולמו לויז'ניצר נמשכו מהחברה בשתי שיטות – האחת היא צ'קים לפקודת בוזגלו ושותפו ישראל בר, שנפדו למזומן ונמסרו לויז'ניצר; השנייה כללה ניפוח הוצאות לספקים שעבדו עם חברת ביבי כבישים, שהחזירו חלק מהסכומים במזומן ובהמשך נמסרו לכאורה לויז'ניצר. מחלב נאשם שסייע לרשום את משיכות המזומנים הללו כ"הוצאות קידום פרויקטים" בספרי החברה, על מנת לחמוק מתשלום מס על המשיכות ולהסוות את תשלום השוחד.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker